Zavřít reklamu

Včera se v App Store po dlouhém čekání objevila aplikace iVysílání od České televize a určitě nadchla a potěšila mnohé uživatele jablečného tabletu.

A jaké tedy iVysílání je? Kdo četl článek ČT4 Sport – česká sportovní televize v iPhone si možná pamatuje, že jsem byl k aplikacím od české televize poměrně kritický. V případě iVysílaní je vše jinak. Aplikace je neuvěřitelně vydařená, dokonce si dovolím tvdit, že je skvělá.

Aplikace je pro obě generace iPadu. Díky ní máte možnost shlédnout spoustu filmů, dokumentů a seriálů z produkce České televize. Nemáte ale možnost shlédnout živé vysílání, ale pouze to, které naleznete v archívu iVysílání. V současné chvíli zde najdete 1750 dní 8 hodin a 40 minut video obsahu a další hodiny neustále přibývají.

Ovládání je intuitivní a jednoduché. Je navrženo tak, aby s aplikací mohl pracovat opravdu každý. I moje mamka, která je naprostý technický antitalent a iVysílaní v počítači ji dělá neskutečný problém, na iPadu si hned našla pořad, který chtěla vidět. Vyhledávat pořady můžete podle názvu, žánru a doby vysílání. Stream je dostatečně kvalitní a konkurenční aplikace Voyo se může závistí krčit v koutě. Videa můžete se svými přáteli sdílet na Facebook nebo pomocí emailu. Škoda, že v České televizi ale nemysleli na uživatele Twitteru.

Zmínil bych ještě dvě malé chyby, na které jsem za krátký čas používání narazil. Pokud se díváte na video a přepnete do jiné aplikace a vrátíte-li se zpět, iVysílání si bohužel nepamatuje pozici. Další drobnost, která ale možná vadí je mně je fakt, že pokud sledujete video neschová se status bar.

Každopádně je aplikace iVysílání ohromným skokem vpřed a je opravdu vynikající. Je to ukázka jak by měla multimediální aplikace vypadat a fungovat. A dodává iPadu další rozměr.

iVysílání – free

.