Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané spekulace, přičemž různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Za dnešek můžete získat další odznáček na Apple Watch

Jablečné hodinky se již od svého vydání těší obrovské oblibě a řada lidí je označuje za nejchytřejší hodinky vůbec. Apple s tímto produktem totiž uživatelům poskytuje řadu funkcí a navíc je efektivně podněcuje k zdravému pohybu. Takto činí i pomocí speciálních odznáčků, které si můžete vysloužit za splnění určité výzvy. Dnešek je celosvětově uznávaný jako Mezinárodní den životního prostředí, což si samozřejmě uvědomuje i samotný Apple, a proto pro nás připravil další exkluzivní odznáček. Pokud jste tedy dnes dokázali uzavřít kruh pro stání, odznáček se vám automaticky přidá do sekce odměn v aplikaci Watch na iPhonu. V současné době, kdy by se z důvodu probíhající koronavirové pandemie měla omezit sociální interakce, se jedná o velice jednoduchou výzvu v aktivitě, kdy vám stačí udělat pár kroků po vašem domě či bytě.

Počet stažení Twitteru prudce vzrostl

Na našem magazínu jste si již několikrát mohli přečíst o tom, co se aktuálně děje v Americe. Spojené státy se totiž potýkají s pořádnou krizí, při které byl navíc policistou zavražděn afroamerický občan. Aktuálně na území celých států probíhá řada nejrůznějších demonstrací, kdy lidé pochopitelně kritizují policejní brutalitu, problémy s rasismem a žádají rovnoprávnost a adekvátní trest pro samotného policistu. Nejrychlejším zdrojem zpráv je v tomto případě sociální síť Twitter. Na tu totiž sami uživatelé, především tedy účastníci demonstrací, přidávají různé příspěvky, které popisují aktuální dění. Podle dat od analytické společnosti Sensor Tower Twitter v pondělí zaznamenal více než milion instalací, přičemž hned den poté se jednalo o zhruba milion dalších. Díky tomu se právě zmiňované pondělí zapsalo do historie Twitteru jako den, kdy došlo k nejvyššímu počtu stažení. Aktuálně na této sociální síti lidé z celého světa nejvíce vyhledávají nejnovější příspěvky a videa, které jsou spojeny s výše zmiňovanými problémy Spojených států.

Twitter na Macu Mac
Zdroj: Unsplash

Philips chystá vylepšenou žárovku Hue, má to ale háček

Dnešní doba bezpochyby patří moderním technologiím. S tímto také přímo souvisí koncepce chytré domácnosti, která zažívá své nejlepší časy a řada lidí ji postupně implementuje. U chytré domácnosti padají světla reflektorů především na chytré osvětlení. Velké popularitě se těší například systém Hue od Philips, který kombinuje řadu výhod a nabízí dokonalý komfort pro samotné uživatele. Jestliže vlastníte žárovky z této řady a nejste spokojeni s jejich svítivostí, zbystřete. Podle nejaktuálnějších zpráv by si tohoto faktu měla být vědoma i samotná společnost Philips, a proto pracuje na nové verzi žárovky s paticí E27, která nabídne svítivost až 1600 lumenů. Ačkoliv tato novinka na první pohled vypadá parádně a mohla by potencionálně vyřešit zmiňovaný problém, přináší do diskuze řadu otázek.

Žárovka Philips Hue s paticí E27 (Alza):

Na chystané novinky totiž zareagoval německý portál SmartLights, podle kterého výkonnější žárovka s sebou přinese bezpochyby větší spotřebu a bude značně omezena na poli teploty barvy. Když se na to podíváme trošku blíže, spotřeba by měla vzrůst o celých 50 procent na 15,5 Wattů a teplota barvy bude permanentně nastavena na 2700 Kelvinu, přičemž uživatel nebude mít možnost ji klasicky změnit.

.