Zavřít reklamu

Ať už nahlížíte na mobilní platformy Applu jakkoli, jedou z jejich nejdůležitějších funkcí je možnost instalovat aplikace. A ty do iPhonů a iPadů nelze dostat jinak než skrze App Store. Jenže jeho vyhledáván není příliš inteligentní a ani přívětivé. Alespoň v tom druhém ale s iOS 15 přijde drobná změna. Nabídka Hledat v App Store tak bude o poznání přehlednější. 

Spolu s uvolněním operačního systému iOS 15 vývojářům vyplouvají na povrch další a další informace o tom, co tento operační systém přináší za změny, které nebyly na úvodní keynote k WWDC21 prezentovány. Je to samozřejmě logické, protože výčet je to dlouhý, a ne všechny změny jsou tak zásadní jako ty prezentované. Jenže ty drobné změny mohou být pro mnohé uživatele příjemnější než implementace všech těch hlavních novinek.

Jedna drobnost se týká i záložky Hledat v App Store, která je jeho Achillovou patou už dlouhá léta. Pořád jí totiž nejde korektně vyhledat méně známý titul, pokud jej nenapíšete zcela přesně, čili když v něm uděláte překlep. Druhou otravnou záležitostí je, že vám předkládá i aplikace, které již máte nainstalované a jim podobné alternativy, které dlouhá léta používáte a vlastně vás jejich vyhledání nezajímají. Samozřejmě – sytém vaše preference hledání nezná. Nyní tak alespoň mírně upravuje své zobrazení.

Pokud totiž zadáte do hledání název aplikace, tak u těch předložených, které již máte v zařízení nainstalované, se alespoň nebudou zobrazovat jejich obrázky. Uvidíte tak jen jejich seznam. Tím se ušetří místo pro další tituly, které vás tak mohou zaujmou o to lépe a neztratí se v obsáhlém seznamu. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více