Zavřít reklamu

Když Apple vloni představil operační systém iOS 14, který byl nabitý řadou parádních funkcí, tak zároveň spoustu jablíčkářů lehce zklamal. Odstranil totiž ikonický element sloužící pro výběr času a data v podobě rotujícího bubnu. Tento element byl pak nahrazen hybridní verzí, kdy jste si čas mohli buďto napsat rovnou na klávesnici, případně v malém boxu jej stejně posouvat jako v iOS 13. Tato loňská změna se ale nesetkala s vřelým přivítáním. Uživatelé ji popisovali jako složitou a neintuitivní – a proto se Apple nyní rozhodl pro návrat do dříve zajetých kolejí.

Jak změna vypadá v praxi:

Včera představený iOS 15 totiž vrací dobře známou metodu zpět. Tu navíc uživatelé iPhonů a iPadů moc dobře znají, přičemž zároveň je na první pohled nesmírně jednoduchá. Jednoduše stačí přejet s prstem do příslušného směru a máte prakticky hotovo. Tato „staronová“ změna se ale samozřejmě neprojeví jen v aplikaci Hodiny, tedy při nastavování budíků, ale narazíte na ni také například v Připomínkách, Kalendáři a dalších aplikacích od vývojářů třetích stran – zkrátka napříč celým systémem.

Samozřejmě stejný pohled nemusí sdílet každý jablíčkář. Osobně znám ve svém okolí spoustu lidí, kteří si změnu, kterou přinesl iOS 14, velice rychle oblíbili. Podle nich je totiž daleko jednodušší, a především tedy rychlejší, když se požadovaný čas rovnou napíše za pomoci klávesnice. Je ale jasné, že pro širší skupinu uživatelů je přívětivější starší metoda.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Rolování trvá déle, než napsat přímo čísla – pro mě osobně to bylo vždy nepříjemné a tudíž tohle rozhodně ani trochu nevítám…

celý text

Čtěte více.