Zavřít reklamu

Již tradičně Apple každý rok v letních měsících pořádá vývojářskou konferenci WWDC. Na této konferenci kalifornský gigant představuje především nové operační systémy. Dobrou zprávou je, že aktuálně už známe přesné datum konání této konference. Pokud se tedy stejně jako my nemůžete dočkat, až si nainstalujete první vývojářské verze nových operačních systémů a dozvíte se o dalších novinkách z jablečného světa, tak si nezapomeňte tuto událost zapsat do kalendáře.

Pokud jste v hloubi duše doufali, že Apple do letních měsíců počítá s tím, že se koronavirová situace uklidní a WWDC21 tak proběhne ve fyzické podobě, tak vás bohužel musím zklamat. Stejně jako minulý rok proběhne letošní WWDC pouze online. Datum konání této konference je stanoveno od 7. června do 11. června. Veškeré nové verze operačních systémů Apple představuje hned v první den konference, a to na úvodní Keynote. To znamená, že se představení nových operačních systémů dočkáme právě 7. června.

Prohlédněte si koncept iOS 15:

V ostatní dny bude pro veškeré vývojáře připraveno obrovské množství různých konferencí a seminářů – samozřejmě v online podobě. Kromě operačních systémů iOS a iPadOS 15, macOS 12.0, watchOS 8 a tvOS 15 bychom se zcela jistě měli dočkat také představení nových jablečných počítačů s procesory Apple Silicon. První zařízení s těmito čipy Apple představil právě na loňském WWDC a nebylo by tak překvapením, kdybychom se zde dalších přírůstků dočkali i letos.

WWDC-2021-1536x855
.