Zavřít reklamu
iWant

Přední americká letecká společnost začne používat produkty společnosti Apple

iWant

Americká letecká společnost Delta Airlines, která patří mezi největší na světě, v příštím roce částečně přejde na produkty od společnosti Apple. Přechod se týká veškerých služebních telefonů a tabletů, které jsou používané piloty, stewardkami a dalšími zaměstnanci, kteří se na letovém provozu podílí. Apple tak nahradí Microsoft, který byl doposud výhradním dodavatelem IT techniky pro tuto leteckou společnost.

Zaměstnanci Delta Airlines v současné době používají telefony Nokia (Microsoft) Lumia a tablety Microsoft Surface. V nich mají nainstalovaný speciální software, díky kterému je možné tato zařízení používat v jejich specifickém pracovním prostředí. Telefony například pro zákaznické služby na palubě a tablety jako přímé pomocníky pro posádku a specifické účely na palubě (více informací o tzv. Electronic Flight Bag najdete zde). To se však od počátku příštího roku změní.

Lumie budou vyměněny za iPhone 7 Plus a Surface tablet bude nahrazen iPadem Pro. Tento přechod se bude týkat více než 23 tisíc členů posádek a 14 tisíc pilotů. Delta Airlines se tímto přechodem připojí k ostatním velkým světovým aerolinkám, které již Apple produkty pro tyto účely používají. Jedná se například o společnosti Aeromexico, Air France, KLM či Virgin Atlantic. Díky unifikaci platforem tak bude podstatně jednodušší spolupráce a komunikace mezi jednotlivými aerolinkami a podle zástupců Delta Airlines to napomůže rychlejšímu vývoji v oblasti leteckých IT technologií.

Delta Airlines od Microsoftu neodchází úplně. Společnosti budou spolupracovat i nadále. Technika pro piloty a členy posádek, společně se všemi doprovodnými aplikacemi, manuály apod. však bude v následujících letech fungovat na hardwaru od Applu. Pro Apple se může jednat ještě o radostnější zprávu z toho důvodu, že by mohl podobný přechod nastat také u ostatních aerolinek, které jsou součástí aliance SkyTeam a iOS zařízení zatím nepoužívají.

Zdroj: Cultofmac