Zavřít reklamu
iWant

Rekapitulace #8, aneb co se dělo v uplynulém týdnu

iWant

Máme tu neděli a my se tak můžeme podívat na co, co zajímavého se ve světě Applu událo za posledních sedm dní. Nejzásadnější ze všech událostí bylo páteční spuštění předobjednávek na nový iPhone X. Rozhodně se však nejednalo o jedinou zajímavost tohoto týdne. Posuďte však sami.

Na začátku týdne jsme vám ukázali několik fotek toho, jak vypadá nově otevřený Apple Store v americkém Chicagu. Jeho design je vyveden dle nového konceptu Apple obchodů a jedná se tak o opravdu krásné místo. Můžeme jen doufat, že se v blízké budoucnosti objeví něco podobného i u nás.

Další velkou zprávou byla informace o tom, že produkty Applu ve velkém adoptuje americká aerolinka Delta Airlines. Bude se jednat o tisíce iPhonů 7 Plus a iPadů Pro, které budou sloužit posádce k tomu, aby jim zjednodušovaly jejich práci na palubě.

Z počátku týdne se na webu objevila také zajímavá informace o tom, že iOS 11 obsahuje chybu v kalkulačce, kterou si navíc může vyzkoušet každý. Jedná se o chybu způsobenou rozvleklými animacemi a na nápravě se už pracuje. Jak chyba funguje a jak ji replikovat si můžete přečíst níže.

V úterý jsme psali o velkém kroku, který čeká platební službu Apple Pay. Od poloviny příštího roku s ní totiž bude možné platit v New Yorské městské hromadné dopravě, kterou využívají desítky milionů lidí denně.

Ve středu jsme vám přinesli informaci o tom, že měl Apple snížit nároky na kvalitu komponent pro Face ID modul, z důvodu urychlení produkce jednotlivých komponent. Jak se druhý den ukázalo, zpráva byla s největší pravděpodobností falešná (pokud tedy nevěříte na konspirační teorie…)

Ve středu večer jsme vám také přinesli návod na to, jak si v pátek zajistit (nebo si alespoň zvýšit šance) předobjednávku na iPhone X a jeho doručení v co nejbližším možném termínu. V pátek jste nám do komentářů psali, že vám návod pomohl. Doporučujeme si jej tedy uložit, neboť ho budete moci použít při každém zahájení prodeje nových produktů.

Ve čtvrtek se na webu objevila studie, ve které byly všechny současné produkty společnosti Apple vyvedeny ve stylu iPhonu X. Tedy displejem přes celou čelní část a malým výřezem nahoře. Pokud vás zajímá, jak by s tímto designem vypadaly iPady, Apple Watch, MacBooky či iMacy, mrkněte do článku níže.

V pátek ráno se začal prodávat dlouhoočekávaný iPhone X. Zahájení doprovázely problémy, systém předobjednávek byl pro občany ČR dlouho nedostupný a tak se rozhodně nedostalo na každého. Velmi rychle také začala narůstat čekací doba, která je nyní na úrovni zhruba šesti týdnů.

iPhonem X dnešní rekapitulace také skončí. Po zahájení předobjednávek se na webu Applu objevily informace o tom, jak drahý bude mimozáruční servis u tohoto modelu. Jak se ukázalo, oprava displeje bude stát skoro stejně, jako nový iPhone SE. Oprava dalších závažných poškození pak vyjde ještě dráž…