Zavřít reklamu

Nové MacBooky Pro, které Apple v pondělí představil, mají zcela přepracované šasi a s ním i upravený smysl proudění vzduchu tělem počítačů, které je samozřejmě určené k chlazení vnitřních komponent a především čipu. Sám Apple o něm ale říká, že jej bude potřebovat jen málo kdy. Po většinu běžné práce by se totiž větráčky neměly vůbec spustit. 

Společnost tvrdí, že nový tepelný systém obsažený v nových MacBoocích Pro je schopen přesunout o 50 % více vzduchu při nižší rychlosti ventilátoru, než tomu bylo v případě jejich předchůdce. Výsledek je tedy zjevný, méně pohybu se totiž rovná méně vytváření hluku. Senior viceprezident pro hardwarové inženýrství společnosti Apple John Ternus během své řeči také uvedl, že nové MacBooky Pro byly navrženy s „intenzivním zaměřením na výkon a užitečnost“.

Vysoký výkon, malé zahřívání

Svou zásluhu na tom samozřejmě mají nové čipy M1 Pro a M1 Max. Jednoduše řečeno tak nová tepelná architektura umožňuje novým MacBookům Pro udržet si vysoký výkon po delší dobu, aniž by se komponenty přehřívaly, nebo vyžadovaly zapínání ventilátorů při vyšších jejich rychlostech, které už samozřejmě uslyšíte. Po většinu běžné každodenní práce se tedy nebudou muset sepnout vůbec, protože postačí chlazení tělem MacBooku Pro. V momentě, kdy začne teplota růst, ventilátory se sice spustí, ale na nízké otáčky tak, aby vás neobtěžovaly. Až v případě silného zahřívání budou samozřejmě muset chladit naplno.

Generace MacBooků Pro měla od roku 2016 velice nevhodně řešené průduchy v šasi, a také příliš hlučné ventilátory, které jednoduše rušily kdykoli se zapnuly. I když to tak nemusí na první pohled vypadat, tak stejně jako vylepšená kamera v MacBoocích Pro pro lepší vzájemnou komunikaci v přetrvávající době pandemie, tak z ní vychází i toto vylepšení. Znudění diváci televizních pořadů totiž hojně přecházeli a stále přecházejí na podcasty, kterých také vzniká stále více a více. A není nic horšího, než když nahráváte mluvené slovo a vedle mikrofonu se vám do zvukového záznamu začne točit ventilátor MacBooku Pro, který se snaží ochladit rozpálený procesor od Intelu. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více