Zavřít reklamu

Křik, dětský pláč a nervózní rodiče. Tři klíčová slova, jež jasně vysvětlují hlavní smysl dětských chůviček, tedy zařízení, které nepřetržitě ve dne v noci hlídají malé děti. Na druhou stranu není chůvička jako chůvička. Jako u všech zařízení, tak i tady platí, že existují chůvičky, které lze pořídit za pár korun, ale také klidně za několik tisíc. Někteří rodiče si bez problémů vystačí jen s hlídáním zvuku – jakmile začne dítě křičet nebo plakat, ozve se zvuk z reproduktoru. V dnešní době však existují také sofistikovanější produkty, které jsou napojeny na váš chytrý telefon či tablet a kromě zvuku přenáší i videozáznam a umí ještě mnohem víc.

Mezi sofistikovanější chůvičky můžeme zařadit Amaryllo iBabi 360 HD. Na první pohled může vypadat jako obyčejná dětská chůvička ve tvaru Rubikovy kostky (to proto, jak se umí otáčet), ale za pár chvil jsem zjistil, že je to mnohem výkonnější zařízení. Kromě standardních funkcí má Amaryllo iBabi 360 HD ještě další funkce, které při hlídání dětí mnoho rodičů ocení.

Vlastní děti zatím nemám, ale zato mám doma dvě kočky. Skoro každý víkend odjíždím z bytu a opakovaně se již stalo, že kočky nechávám přes víkend doma samotné. Samy jsou doma také během týdne, když jsme v práci. Chytrou chůvičku Amaryllo iBabi 360 HD jsem tak nevyzkoušel na dětech, ale právě na již zmíněných kočkách.

Kameru jsem jednoduše pomocí přiloženého kabelu zapojil do zásuvky, umístil na vhodné místo na parapet k oknu a zdarma stáhl stejnojmennou aplikaci Amaryllo do svého iPhonu. Poté jsem pomocí aplikace snadno připojil kameru do domácí Wi-Fi sítě a ihned jsem mohl sledovat živý obraz na svém iPhonu.

V aplikaci si navolíte cloudové úložiště, rozlišení a přenos obrazu a zapínat můžete také noční režim nebo pohybové a zvukové senzory. Kamera Amaryllo iBabi 360 HD umí pokrýt prostor v úhlu 360 stupňů a přitom přenášet živý obraz v HD kvalitě, což jsem ocenil, když jsem hledal, kam se ty moje kočky zrovna zatoulaly.

Záznam z kamery můžete sledovat odkudkoliv na světě. Stačí jen připojení k internetu a pokud zrovna nemáte dostatečně rychlý internet nebo fungujete na mobilním připojení, pak stačí přepnout na horší kvalitu záznamu. Amaryllo iBabi 360 HD umožňuje také nahrávání záznamu, který lze ukládat buď rovnou na microSD kartu nebo na lokální NAS server. V aplikaci následně zvolíte, zda chcete nahrávat nepřetržitě, nebo pouze při zaznamenaném alarmu.

Nahrávat ale můžete záznamy také do cloudu, pokud k nim chcete přistupovat odkudkoliv. Například Google Drive nabízí zdarma 15 GB volného prostoru, ale využít můžete i proprietární Amaryllo Cloud, kde dostanete zdarma ukládání záznamu za posledních 24 hodin a oznamovací fotografie za tři dny. Za příplatek si ale můžete do cloudu nahrávat záznamy klidně za celý rok. Velikost a počet videí není omezen u žádného plánu.

Nejen kočky, ale i děti se často během noci probouzejí. V tomto případě jsem u kamery Amaryllo ocenil noční režim, který je více než kvalitní. Vše funguje díky aktivnímu přísvitu diod, které lze v případě potřeby vypnout.

Velmi se mi také líbilo, že během živého záznamu mohu přímo v aplikaci různě zoomovat a s celou kamerou hýbat. Stačí jen jezdit prstem po displeji iPhonu a Amaryllo se otáčí do všech stran a úhlů. Díky vestavěnému reproduktoru navíc dokážete na dálku se svými dětmi komunikovat a přes microSD kartu pouštět písničky nebo pohádky ve formátu MP3. Puštění pohádky na dobrou noc na dálku nemůže být snadnější.

Amaryllo iBabi 360 HD je vybavena pohybovými a zvukovými senzory, a tak mi během víkendu, kdy kočky byly doma, neustále chodily notifikace společně s fotkami. Kamera totiž při každém zaznamenaném pohybu pořídí fotografii a spolu s notifikací ho pro kontrolu pošle. Jak a kdy bude iBabi 360 HD snímat, nastavíte stupněm citlivosti dvojice mikrofonů, jež zachycují pohyb. Mikrofony rozeznají tři stupně citlivost, a tak si je můžete nastavit podle toho, jak potřebujete.

Amaryllo nenabízí pouze tuto kameru a pokud si pořídíte více produktů této značky, můžete je všechny snadno spravovat v jediné mobilní aplikaci. Spravovat v ní můžete i to, kdo má k ovládání kamer přístup. O své záznamy se pak nemusíte obávat, přenos všech dat je šifrován bezpečným 256bitovým algoritmem.

Přenos z kamery můžete sledovat a ovládat jak na svém chytrém zařízení, tak na obrazovce počítače přes webové rozhraní na adrese live.amaryllo.eu. Aktuálně je podporován pouze prohlížeč Firefox, brzy ale budou podporovány další obvyklé prohlížeče.

Osobně si mi Amaryllo iBabi 360 HD kamera velmi zalíbila, a to hlavně díky tomu, že jsem se nikdy nesetkal s problémem při přehrávání obrazu a využívání dalších funkcí. Spolehlivost je u takové chůvičky klíčová. Kvalita záznamu byla skvělá ve dne, ale i v noci, což je velice příjemné zjištění. Necelých 5 tisíc korun, za které lze Amaryllo iBabi 360 HD pořídit, se může zdát na první pohled příliš, jenže tato kamerka zdaleka není jen obyčejnou kamerkou.

Pokud tedy chcete mít o svých dětech nebo domácích mazlíčcích pohodlný přehled a třeba s nimi ještě komunikovat, po iBabi 360 HD se jistě podívejte. Na výběr je ze tří barevných provedení – růžové, modré a bílé. Mírně zklamaný jsem byl jen z použitých materiálů. Amaryllo vyrábí svou kameru z plastu, a tak si musíte dát pozor, kam ji umístíte – kdyby ji dítě nebo kočka shodila z velké výšky, nemusela by přežít.

.