Zavřít reklamu

Televize patří mezi jedno ze základních zařízení, které se nachází snad v každém bytě či domě. V poslední době se však uživatelé uchylují k tomu, že se na televizi, respektive televizní přenos, přestávají na televizích dívat. Někteří z nich využívají k přehrávání svých oblíbených pořadů streamovací služby, jiní uživatelé zase sledují televizi online třeba na Macu. Sledování televizního vysílání je samozřejmě dostupné i v operačním systému iOS, avšak v App Storu se nachází spousta aplikací, které sice umí přenos zprostředkovat, avšak aplikace často funguje jen několik dní a vývojáři ji neudržují aktualizovanou. Celá aplikace tak po několika týdnech upadá v zapomnění a vy musíte hledat jinou.

Pokud chcete bez sebemenších problémů sledovat televizní přenos na vašem iPhonu či iPadu a nechcete se spoléhat na špatně fungující aplikace v App Storu, tak jste tady naprosto správně. V rámci dnešní recenze se totiž podíváme na českou aplikaci DIGI2GO, která zprostředkovává digitální televizní přenos přímo do vašeho iOS zařízení. Aplikaci DIGI2GO si zajisté velice oblíbíte, a to především díky jednoduchému ovládání a hlavně tomu nejdůležitějšímu aspektu, kterým je aktualizování aplikace. DIGI2GO tedy rozhodně není aplikací, která by po několika dnech odešla do věčných lovišť. Pojďme se tedy společně na všechny funkce a přednosti aplikace podívat v následujících řádcích a odstavcích.

Modernizované prostředí aplikace

Aplikaci DIGI2GO od českého televizního operátora DIGI TV už jste možná někdy viděli, popřípadě ji máte staženou ve vašem zařízení. V této recenzi se však budeme bavit o modernizované verzi aplikace, která si prošla jak vizuálními změnami, tak také samozřejmě přidáním nových funkcí. Naprostou samozřejmostí je také celkové zrychlení aplikace a zvýšení její stability. Společně s novými funkcemi však získáte takový komfort, o kterém se vám na mobilní televizi snad ani nezdálo. K dispozici je například sdílení přenosu skrze AirPlay, či například přeskakování přenosu pomocí poklepání, které můžete znát z YouTube.

Živé sledování a přehledný program

Po spuštění aplikace se ocitnete v jednoduchém a přehledném prostředí. Výchozí menu je označeno jako Živě, a jak už můžete tušit, tak právě zde se nachází všechny programy, které si můžete na vašem telefonu přehrát. Nechybí naprosté klasiky v podobě programů ČT, Nova, Prima a jejich „sesterských“ kanálů, zajisté však ale v plné nabídce oceníte také například programy, jako jsou HBO, Eurosport, či Cinemax. Nabídka kanálů je závislá na zakoupeném balíčku, kompletní nabídku naleznete na webu. Aby pro vás bylo vybírání kanálu co možná nejjednodušší, tak se přímo u konkrétního kanálu zobrazuje právě běžící pořad. Pokud jste si mezi více, než 110 programy nevybrali pořad, na který se chcete dívat, tak si samozřejmě můžete v dolním menu rozkliknout sekci Program. Jak už můžete z názvu sekce určit, tak zde naleznete přehledně zobrazený chystaný program pro všechny stanice. Nejedná se však o obyčejný program, ale i archiv všech odvysílaných pořadů. Znamená to, že všechno, co je v programu zpětně k dispozici, si můžete bez problému znovu přehrát. Prostředí samotného programu je poté zpracováno prakticky úplně stejně, jako na televizích. Svislá modrá čára, která protíná momentálně běžící pořady, znázorňuje čas. V programu se můžete klasicky posouvat doleva a doprava v závislosti na čase, popřípadě nahoru a dolů, pokud chcete zobrazit program ostatních stanic. Pokud vás nějaký pořad zaujme, tak si jej samozřejmě můžete rozkliknout a zobrazit si detailní popis, podle kterého se rozhodnete, zdali bude mít cenu se na něj dívat.

Možnost nahrávání pořadů a jejich vyhledávání

Dále se v dolním menu nachází sekce s názvem Nahrané. Zde se nachází všechny pořady, které jste si nastavili pro nahrání. Nahrávání můžete jednoduše spustit přímo při spuštění konkrétní stanice v sekci Živě. Pokud se však jedná o pořad, který teprve poběží a víte, že jej nestihnete, tak si jej stačí v sekci Program rozkliknout, poté si zvolit epizodu a stisknout tlačítko Nahrát. Jakmile bude pořad u konce, tak si jej můžete samozřejmě zpětně přehrát v sekci Nahrané. Poslední sekcí ve spodním menu je Hledání. Zde si můžete vyhledat vaše oblíbené pořady, které si můžete zpětně přímo v aplikaci přehrát. Pokud se navíc bude jednat o budoucí epizody nějakého seriálu, tak u nich samozřejmě můžete opět zvolit nahrávání. Zkrátka a jednoduše, v aplikace DIGI2GO je všechno perfektně propojené tak, abyste měli co možná největší požitek z vysílání.

Nové funkce integrovaného přehrávače

Velkou modernizací si prošel také přehrávač, který se zobrazuje při živém či nahraném vysílání. V případě živého vysílání si nyní může uživatel jednoduše upravit jeho kvalitu. V minulé verzi tato možnost k dispozici nebyla a uživatel si musel vystačit s automatickým přepínáním kvality, která se inteligentně přepínala v závislosti na rychlosti připojení. Nyní už si však kvalitu můžete změnit ručně. Stačí v přehrávači kliknout na ikonu ozubeného kolečka. Vedle ikony ozubeného kolečka se nachází ještě ikona nahrávání, o které jsem mluvil již v minulém odstavci. Dále je také k dispozici ikona AirPlay, pomocí které můžete přehrávání z mobilního zařízení převést například na Apple TV, či jinou chytrou televizi. V úvodu jsem se také zmiňoval o přeskakování pořadu, které se podobá tomu z YouTube. To funguje tak, že pokud poklepete prsty na levou či pravou stranu přehrávače, tak se vysílání vrátí zpět či vpřed, anebo se můžete vrátit k živému vysílání. K přetočení zpět i vpřed samozřejmě můžete využít také spodní lišty přehrávače. S touto možností si tedy můžete klidně celý pořad pustit úplně od začátku.

Závěr

Pokud tedy hledáte aplikaci, která dokáže jednoduše a kvalitně přehrávat televizní vysílání přímo na vašem iPhonu či iPadu, tak je DIGI2GO přesně to, co potřebujete. V programové nabídce aplikace najdete nespočet oblíbených kanálů, mezi které patří například také sportovní kanály DIGI Sport 1 HD, 2 HD, 3 HD a nově také Premier Sport HD. Pokud ještě doposud váháte, zdali byste si měli DIGI2GO alespoň vyzkoušet, tak vás může přesvědčit fakt, že podle nezávislého hodnocení Cnews.cz je DIGI2GO nejlepší televizí přes internet na českém trhu.

.