Zavřít reklamu

Stále si vzpomínám na ty časy, kdy si lidé vystavovali na své poličky sbírku svých DVD disků. Na některých byly různé filmy, které jste si navzájem s ostatními blízkými půjčovali, a na některých byly zase střípky z vašeho života. V této sbírce nesmyěly chybět například první krůčky vašeho dítěte, svatba, či ostatní důležité momenty. Doba už ale samozřejmě pokročila a namísto DVD se začaly používat digitální formáty. Přemýšleli jste někdy nad tím, jak jednoduše se mohou vaše DVD disky poškodit? Vsadím se, že byste rozhodně nechtěli, aby došlo k poškození.

Proto se nabízí jednoduché řešení – ripování DVD. Ripování DVD znamená jednoduše převod z DVD disku do digitální podoby, čímž se ochráníte před růžnými nástrahami a před poškozením disku. Při poškozeném disku se velice často objevují všelijaké chyby. Mezi nejčastější z nich patří například „No Valid Source Found“ nebo zobrazení informace o nečitelném disku. Někdy se také může zdát, že máte vyhráno, avšak program na ripování vám vyhodí chybu, že DVD nelze konvertovat, popřípadě celý program spadne a nebo se podaří konvertovat jen několik málo sekund. Často se také objevují problémy se zvukem.

drp-1

MacX DVD Ripper Pro

Abyste se všem těmto problémům vyvarovali, tak je vhodné využít ripování pomocí vhodného ripovacího programu. Na jeden takový program se podíváme i v dnešní recenzi. Jedná se o program MacX DVD Ripper Pro a ve své sféře se jedná o nejlepší program, který můžete pro ripování použít. Hlavním zaměřením programu je, abyste vaše DVD disky dostali v co možná nejlepší podobě do digitální podoby, tzn. aby nedošlo ke ztrátě kvality, apod. Hned na úvod zmíním, že si můžete MacX DVD Ripper Pro stáhnout naprosto zdarma v rámci speciální akce, která je dostupná do 20. února 2019. Pro stažení programu zdarma se stačí přesunout na stránky akce pomocí tohoto odkazu.

Proč byste si měli vybrat MacX DVD Ripper Pro

MacX DVD Ripper Pro je jednoduše nejlepším ripovacím programem. Podporuje totiž velkou škálu všech známých i neznámých typů DVD, včetně chráněných (99-titles) DVD, či podomácky vytvořených videí. Pokud jste si například v minulosti koupili nějaké originální DVD, tak je s největší pravděpodobností chráněno. Tuto ochranu zvládne MacX DVD Ripper Pro bez problémů odstranit a vy si tak můžete i chráněné DVD převést do digitální podoby.

Dále se MacX DVD Ripper Pro vyznačuje podporou hardwarové akcelerace. Hardwarová akcelerace slouží k tomu, aby se veškeré vytížení procesoru, které při ripování vzniká, rozpoložilo i na grafickou kartu, která značně urychlí celý proces. Je jedno, jestli vlastníte grafickou kartu od Nvidie, AMD či Intelu – ve všech těchto případech lze využít hardwarové akcelerace. MacX DVD Ripper Pro je jediným programem pro ripování DVD, který podporuje třístupňovou hardwarovou akceleraci. Díky tomuto můžete DVD, které má 2 hodiny a 320 FPS, překonvertovat během 5 minut. Oproti ostatním konkurentům je MacX DVD Ripper Pro až 5x rychlejší.

rychlost_macx_dvd_ripper

Pokud patříte mezi náročné uživatele, kterým nestačí výstup v podobě klasických formátů, tak i v tomto případě byste si měli zvolit MacX DVD Ripper Pro. Tento program totiž dokáže vaše DVD převést až do více než 180 video formátů, v případě audia až do 14 různých formátů. DVD tak můžete jednoduše převést do MP4, MKV, HEVC, H.264, MOV, M4V, QT, AVI, MPEG, FLV, MTS, M2TS, ISO, AP4, AAC, AC3 a dalších. Společně s možností vybrat si formát se taky nabízí možnost vybrat si speciální profil, pomocí kteréhu můžete DVD disk převést například na iPhone (i nejnovější iPhone XS/XS Max), iPad, iPod, Apple TV, Android zařízení – k dispozici je přes 350 různých profilů a zcela jistě si vyberete ten, který potřebujete.

Jak převést DVD do dogitálního formátu?

Postup je opravdu velice jednoduchý a zvládne jej každý, kdo ovládá základní práci s počítačem. Jak tedy na to? Vložte disk, který chcete ripovat, do mechaniky. Po načtení spusťte program a v levém horním rohu klikněte na tlačítko Disc. Poté vyberte disk, který máte v mechanice, popřípadě zvolte obraz disku – ISO. Nyní už stačí v závislosti na vašich preferencích zvolit formát, například MP4 či jakýkoliv jiný, do kterého chcete DVD disk konvertovat. V okně, které se zobrazí, se vždy zobrazí doporučená možnost, avšak samozřejmě si můžete zvolit přesně to, co požadujete. U některých možností si pomocí posuvníků můžete zvolit kvalitu videa, se kterou také souvisí to, kolik míta bude video zabírat na disku. Na závěr nezapoměňte aktivovat hardwarovou akceleraci. Poté už si pouze zvolte, kam chcete výsledné video uložit a klikněte na tlačítko RUN. Poté už jen vyčekjte, dokud se ripování nedokončí. Podle toho, jakou jste si zvolili kvalitu, se odvíjí také rychlost konverze – ta trvá od několika sekund po dobu několika málo minut.

Další funkce součástí programu

Součástí programu je také jednoduchý editor videa. Před ripováním si můžete video z DVD disku různé sestříhat, upravit, přidat titulky, či přidat různé efekty. Náročnější uživatelé si taktéž mohou nastavit kodek, bitrate, počet snímků za sekundu, rozlišení, atp. MacX DVD Ripper Pro tedy není jen o ripování, ale také o základní úpravě videa – nemusíte totiž stahovat zbytečně další program, pomocí kterého byste video dodatečně upravili. Všechno tohle zvládnete přímo v MacX DVD Ripper Pro.

Závěr

Pokud hledáte nejlepší program pro konverzi DVD disku do digitální podoby, tak je MacX DVD Ripper Pro tím pravým ořechovým. Program podporuje hardwarovou akceleraci, tudíž je až 5x rychlejší, než ostatní konkurenční programy a jedno DVD zvládne překonvertovat do maximálně pěti minut. Zároveň si MacX DVD Ripper pro bez problémů poradí i s poškozenými disky, kdy vždy udělá všechno proto, aby i z poškozeného disku dostal co možná nejvěrohodnější podobu videa. Zároveň si můžete všechna videa z DVD disků naimporotvat přímo do iPhonu či iPadu. Třešničkou na dortu je možnost editace videa či změna parametrů videa.

drp-488px

Získejte MacX DVD Ripper Pro zdarma

Společně s touto recenzí máte možnost získat program MacX DVD Ripper Pro naprosto zdarma. Stačí, když si otevřete stránky speciální akce pomocí tohoto odkazu. Poté stačí vyplnit jednoduchý dotazník a po dokončení získíte plnou verzi programu MacX DVD Ripper Pro naprosto zdarma. Zároveň má každý zúčastněný možnost vyhrát nový iPad Pro, dárkové karty Netflix a další ceny – stačí, když soutěž nasdílíte na Facebook.

Taktéž můžete využít akce 1+1 – pokud si tedy zakoupíte plnou verzi MacX DVD Ripper Pro s podporou aktualizací, tak získáte druhou kopii programu naprosto zdarma. Společně s ní dostanete také roční licenci programu MacX MediaTrans zdarma jako dárek. Pro zobrazení akce klikněte na tento odkaz.

giveaway

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Jonáši, ty v tom máš trochu bordel, viď? Ripování DVD podle tebe znamená převod DVD do digitální podoby? A na tom DVD to teda podle tebe nebylo v digitální podobě? Ty budeš asi mladší ročník a nezažil jsi dobu převadění analogového videa do digitální podoby. A právě tehdy se i ta domácí videa převáděla do digitální podoby a ukládala se na DVD disky. A ty máš na DVD nějaký dvouhodinový film s 320 fps? Co to je za film? Nějaké třetí pokračování Avataru? ? No pokud pro takového odborníka představuje tahle free verze to úplně nej na digitalizaci už tak digitálního videa, pak jsi tomu udělal fakt skvělou reklamu.

celý text

Čtěte více.