Zavřít reklamu

Apple spustil nový servisní program pro iPhone 8, v jehož rámci nabízí bezplatnou opravu základní desky u modelů, které postihly problémy s častými restarty a zamrzáním systému.

Podle slov samotného Applu se zmíněný problém týká jen skutečně malého procenta iPhonů 8. Vada byla způsobena už při výrobě základní desky a k její opravě jsou zapotřebí zkušení technici z autorizovaných servisů. Zajímavostí je, že neduh se týká jen iPhonů 8, větší iPhone 8 Plus popsanými problémy netrpí.

Základní deska iPhonu 8 (zdroj: iFixit):

Apple navíc v popisu programu uvádí, že vada se vyskytuje u modelů prodaných mezi zářím 2017 a březnem 2018 v Číně, Hongkongu, Indii, Japonsku, Macao, USA a na Novém Zélandu. Nicméně pokud jste se s problémem setkali, pak si přímo na těchto stránkách můžete ověřit, zda máte na bezplatnou opravu nárok také – stačí jen zadat sériové číslo telefonu.

V případě, že vaše zařízení do programu spadá, pak stačí buďto navštívit Apple Store, nebo kontaktovat některý z autorizovaných servisů Applu – seznam těch českých naleznete zde. Apple však v dokumentu podotýká, že oprava by měla být provedena v zemi, kde byl telefon zakoupen. V případě, že je zařízení poškozené (například prasklý displej), je nutné nejprve nechat zařízení opravit, a to opět buďto v autorizovaném servisu nebo v Apple Storu.

Nový servisní program pro iPhone 8 je možné uplatnit do tří let od prvního prodeje daného kusu.

.