Zavřít reklamu
iWant

Displej iPhonu X již není nejlepší na trhu, prvenství získal Samsung Galaxy S9

iWant

Když Apple vydal nový iPhone X, jedním z nejvíce diskutovaných aspektů byl jeho displej. Kromě kontroverzního výřezu se velmi často mluvilo také o tom, jak kvalitní použitý panel vlastně je a jak celý displej působí jako celek. Krátce po zahájení prodejů byl displej iPhonu X označen za ten nejlepší na trhu s mobilními telefony. O toto prvenství Apple přišel, neboť stejná společnost vyhodnotila, že displej nového Samsungu Galaxy S9 je ještě o chlup lepší.

Ocenění za nejlepší displej na trhu udělil Applu web DisplayMate, která však včera zveřejnil svou důkladnou recenzi displeje od jihokorejského konkurenta. Právě z iPhonu X víme, že Samsung displeje umí, neboť je pro Apple vyráběl právě on. A dalo se také čekat, že své nejlepší technologie využije právě u své nové vlajkové lodi. Kompletní test si můžete přečíst zde, závěry jsou však všeříkající.

Dle měření je OLED panel z modelu Galaxy S9 tím nejlepším, co je momentálně dostupné na trhu. Displej dosáhl na zcela novou úroveň hodnocení hned v několika dílčích bodech. Jedná se například o přesnost podání barev, maximální úroveň jasu, úroveň čtenosti na přímém slunci, nejširší barevný gamut, nejvyšší kontrastní poměr apod. K dalším velkým plusům patří například fakt, že je tento 3K displej (2960×1440, 570ppi) stejně úsporný, jako horší displej nacházející se v předešlých modelech.

Dalo se očekávat, že iPhone X nebude disponovat nejlepším displejem na trhu příliš dlouho. Technologie se vyvíjí a v tomto případě je nasnadě, že Samsung to nejlepší využije i pro své potřeby. V průběhu roku se objeví ještě několik dalších vlajkových lodí, které budou moci posunout metu v perfekcionismu displejů ještě o kus výš. Apple přijde na řadu zase až v září. Osobně bych si u displejů nových iPhonů přál podporu pro zvýšenou obnovovací frekvenci obrazovky, jako má poslední iPad Pro (až 120Hz). Z hlediska kvality obrazu již není přílišný prostor pro nějaká zásadnější (a znatelnější) vylepšení, zvyšování rozlišení nad současnou úroveň je také spíše ke škodě než k užitku (vzhledem k následnému nárůstu spotřeby a potřeby vyššího výpočetního výkonu). Jaký názor máte na budoucnost displejů vy? Je ještě kam se posouvat a má smysl se hnát do vod extrémně jemných displejů?

Zdroj: Macrumors