iWant

iPhone X versus Google Pixel 2 Xl – která vlajková loď je lepší

iWant

Letos na podzim se toho událo opravdu hodně. V podstatě každý velký hráč na trhu s mobilními telefony představil svou vlajkovou loď. Se vším začal Samsung, na který navázal Apple s iPhonem 8. O měsíc později pak přišel Google s novým Pixelem a vše završil znovu Apple, který předminulý týden vydal iPhone X. Právě poslední dva jmenované proti sobě porovnali redaktoři zahraničního serveru Macrumors a natočili o tom povedené video, které si můžete prohlédnout níže.

Recenze autorů je strukturována do několika kategorií, jako je například design, hardwarová výbava, kamera, displej, unikátní funkce (Face ID, Active Edge) apod. Kromě toho autoři porovnávají, jak oba telefony působí v režimu každodenního používání a jak se poperou s realitou všedního dne.

Google Pixel 2 (XL):

Cenovka obou telefonů je podobná, iPhone X stojí 999 dolarů, Pixel 2 XL 850 dolarů (v ČR se však oficiálně neprodává). Displeje jsou rozměrové také podobné, byť celková velikost je značně rozdílná, v neprospěch vlajkové lodi Googlu. V oblasti výkonu kraluje iPhone X, se svým procesorem A11 Bionic. V benchmarcích není nikdo, kdo by se mu výkonem vyrovnal. Při běžném každodenním použití jsou však oba telefony dostatečně výkonné na to, abyste rozdíl mezi nimi nepoznali.

Oba modely disponují OLED panelem. Ten v Pixelu je od LG, zatímco Apple využívá služeb Samsungu. Nový Pixel se hned od vydání potýkal s problémy s vypalováním, které se u iPhonu zatím neobjevují. S největší pravděpodobností se to děje díky horšímu výrobnímu procesu, kterým LG oproti Samsungu disponuje. Podání barev je v případě iPhonu také o něco lepší.

V případě fotoaparátů je souboj vyrovnaný. iPhone X disponuje duální kamerou, zatímco Pixel 2 nabídne v hlavním fotoaparátu čočku jen jednu. Výsledky obou jsou však velmi podobné a v obou případech jde o skvělé fotomobily. Přední kamera je také u obou modelů podobná, byť Pixel 2 nabízí o něco lepší processing portrétových obrázků.

Oficiální iPhone X galerie:

iPhone X nabízí Face ID, zatímco Pixel 2 klasickou čtečku otisku prstů. V tomto případě se bude jednat o osobní preferenci, nový autorizační systém Applu však chválí v podstatě všude. Pixel 2 XL obsahuje funkci Active Edge, která rozpozná silnější stisknutí telefonu a na základě toho vykoná přednastavený povel (defaultně Google Assistant). Co se týče baterie, ta v Pixelu 2 XL je větší, ovšem výdrž v praxi má lepší iPhone X. Ten navíc disponuje kompatibilitou s bezdrátovým nabíjením, což u vlajkové lodi Googlu není možné, vzhledem ke konstrukci. Oba telefony nemají 3,5mm konektor a hodnotit design nemá příliš smysl, vzhledem k jeho subjektivnímu vnímání. iPhone X ovšem vypadá podstatně moderněji, než konkurent od Googlu.

Zdroj: Macrumors