Zavřít reklamu

Společnost Samsung z kraje tohoto týdne představila dlouhoočekávanou novinku v podobě modelu Galaxy S9 (a S9+). Jedná se o model, kterým Samsung hodlá konkurovat nejnovějším iPhonům, proti kterým je přímo namířený. Možná i kvůli tomu se Samsung rozhodl okopírovat Animoji a vydat je ve „svém“ provedení s názvem AR Emoji. Jedním z nejočekávanějších témat bylo to, jak si novinka povede z hlediska výkonu. Během včerejška se na webu objevily výsledky prvních testů a ty naznačují, že nový Samsung na poslední iPhony ztrácí.

Uvnitř nových modelů tepe procesor Exynos 9810 (10nm octacore v konfiguraci 4+4, max 2,7GHz), který je spojený se 4 nebo s 6GB RAM (dle velikosti telefonu). První testy ukazují, že tento procesor nedosáhne na hrubý výkon čipů A11 Bionic, které se nachází v posledních vydaných iPhonech. V některých případech nový Exynos 9810 nedosáhne ani na výkon starších procesorů A10 Fusion, které se nachází v iPhonech 7/7 Plus.

24965-33191-95525-l

Pokud se podíváme na populární benchmarkovací nástroj Geekbench 4, v jednovláknových úlohách vládne čip A11, který je následovaný svým předchůdcem A10 a až poté novým procesorem z modelů Galaxy S9. V podstatě stejné výsledky potvrdil i benchmark WebXPRT 2015, který měří výkon celého telefonu, nikoliv jen procesorové části. Rozložení sil v podstatě potvrdilo také měření pomocí nástroje Speedometr 2.0, kde se Samsung propadl ještě o něco níže.

24965-33192-95169-l

Zahraniční redaktoři, kteří novinku testují varují, že za tímto nižším výkonem může stát nějaká softwarová chyba, která telefonu neumožňuje naplno využít potenciál hardwaru uvnitř. Tato informace byla následně potvrzena oficiálním vyjádřením společnosti, v rámci kterého zaznělo mimo jiné to, že první demonstrační modely disponují upravenou verzí firmwaru, která není dostatečně optimalizovaná. Novinka od Samsungu tedy dorazila téměř o půl roku později než iPhone 8, výkonnostně se mu však pravděpodobně nevyrovná, i s optimalizovaným firmwarem.

Zdroj: Appleinsider

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Testy výkonu jsou jedna věc, reálná rychlost je věc jiná. Když bude špatně optimalizovanej OS, hardware, ovladače, tak ti může bejt teoretická rychlost k ničemu. Podívej se na Youtube, jak to v rychlosti načítání aplikací dostávají po držce iPhony i Samsungy od půl roku starý Xperie XZ premium. Vodí si je jak loutky.

    Musíte na Androidech stále vypínat aplikace na pozadí nebo jich tam můžete nechat desítky jako na iOS? Pokud jde o „reálnou rychlost“ tak tam je tohle celkem dost důležitý parametr.

    Ta aplikace na srovnání telefonu,je úplně k ničemu,výsledek ovlivňuje hodně faktorů např. Počet fotek v telefonu aplikací,atd.např.každá s8 má jiný výsledek

celý text

Čtěte více.