Zavřít reklamu

Informace o současné pandemii onemocnění COVID-19 lze získávat z různých zdrojů. Zatímco někteří lidé dávají přednost nejrůznějším zpravodajským serverům, jiní sledují rozhlas či televizi a další zase upřednostňují sledování současné situace prostřednictvím aplikací ve svých chytrých telefonech. Společnost Apple v souvislosti s aktuální situací nedávno upravila pravidla pro umisťování aplikací, souvisejících s COVID-19, do App Storu. Aby se k uživatelům dostaly jen zaručené a pravdivé informace, jsou v této souvislosti pro App Store schvalovány pouze aplikace, které pocházejí z oficiálních zdrojů, jako jsou zdravotnické nebo vládní organizace.

Jednou takovou aplikací je i český software s jednoduchým názvem COVID-19. Tato aplikace byla vyvinuta ve spolupráci s brněnskou nemocnicí Milosrdných bratří. Uživatelé v ní najdou řadu užitečných informací, které souvisí s nákazou COVID-19 – mohou se například dočíst, jak a v jaké míře se projevují symptomy nemoci, jakým způsobem můžeme nákaze předcházet nebo jak máme postupovat v případě, že se u nás objeví příznaky.

Kromě základních informací o COVID-19 nabízí zmíněná aplikace také přehled aktuálních novinek z domova i ze světa. Najdete zde také nejnovější statistiky, které se neustále aktualizují, nebo třeba informativní mapu, na které najdete přehled o stavu šíření infekce u nás i ve světě. Aplikace je v češtině a příslušná data jsou vždy rozdělena na informace z ČR a ze světa. Můžete se zde například dozvědět, jaký je celkový počet nakažených, kolik je vážných případů, kolik nemocných se uzdravilo nebo kolik zemí bylo nákazou zasaženo.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více