Zavřít reklamu

Tečka byla v posledních dnech skloňovaná ve všech pádech. Teď nemáme na mysli tečku za větou, ale aplikaci s názvem Tečka. Příchod této aplikace, která by nám měla zjednodušit každodenní fungování v následujících dnech, týdnech a měsících, jsme očekávali již delší dobu – jedná se totiž o jakousi českou verzi COVID pasu. Jakmile se do aplikace Tečka přihlásíte, tak se vám ihned a po kupě zobrazí veškeré vaše certifikáty, kterými se můžete prokázat tam, kde je to nutné, a to samozřejmě po celé Evropské Unii, nikoliv jen v Česku.

Tečka: Jak nahrát COVID očkovací certifikát do iPhone

  1. Prvně je nutné, abyste si aplikaci Tečka stáhli – stačí klepnout na tento odkaz.
  2. Jakmile tak učiníte, tak staženou aplikaci spusťte.
  3. Po prvotním spuštění si zvolte PIN kód. Využít můžete také přihlášení přes Touch ID či Face ID.
  4. V rozhraní samotné aplikace pak klepněte na tlačítko Přidat osobu.
  5. Následně zvolte způsob, prostřednictvím kterého se chcete přihlásit. K dispozici je přihlášení jednorázové přihlášení přes SMS, popřípadě se můžete přihlásit před eidentitu.
  6. Po úspěšném přihlášení máte hotovo. V aplikaci Tečka nyní pod vaším jménem najdete veškeré záznamy, certifikáty, testy a další.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na váš iPhone nainstalovat aplikaci Tečka a přidat do ní osobu. Jestliže vlastníte chytrý telefon s operačním systémem Android, tak je postup prakticky stejný, pouze si tuto aplikaci musíte stáhnout z Google Play (jakmile bude k dispozici). Za Tečkou stojí Ministerstvo zdravotnictví a dobrou zprávou je, že samotná aplikace funguje bezproblémově a jednoduše, což může pro někoho znamenat malý zázrak. Veškerá nová data, se kterými budete spojeni, se do aplikace Tečky stáhnou automaticky, takže není nutné se o nic dalšího starat. Prokázat se pak můžete kdekoliv klasicky pomocí QR kódu u jednotlivého záznamu v aplikaci.

Aplikaci Tečka stáhnete pomocí tohoto odkazu

.