Zavřít reklamu

Společnost Apple nedávno aktualizovala pokyny, týkající se umisťování aplikací do jejího App Storu. V pravidlech, kterými se mají vývojáři řídit, nově stojí vyslovený zákaz umisťování neoficiálních aplikací, které jakkoliv souvisí s koronavirem. Tento typ aplikací bude nově App Store schvalovat výhradně v případě, že budou pocházet z oficiálních zdrojů. Za tyto zdroje společnost Apple považuje zdravotnické a vládní organizace.

Někteří vývojáři si v uplynulých dnech stěžovali na to, že jejich aplikace, vztahující se k tématu koronaviru, Apple odmítl zařadit do nabídky App Storu. V reakci na tyto stížnosti se společnost Apple rozhodla v neděli odpoledne explicitně formulovat příslušná nařízení. Firma ve svém prohlášení zdůrazňuje, že by její App Store měl být vždy bezpečným a důvěryhodným místem, kde si uživatelé mohou stahovat své aplikace. Tento závazek podle Applu nabývá obzvlášť velkého významu zejména ve světle aktuální pandemie COVID-19. „Komunity po celém světě se spoléhají na to, že aplikace budou věrohodnými zdroji zpráv,“ stojí v prohlášení.

Apple v něm dále dodává, že tyto aplikace by měly uživatelům pomoci dozvědět se vše potřebné o nejnovějších inovacích na poli zdravotnictví nebo třeba zjistit, jakým způsobem mohou pomoci druhým. Aby tato očekávání byla opravdu splněna, povolí Apple umístění příslušných aplikací v App Store pouze v případě, že tyto aplikace budou pocházet od zdravotnických a vládních organizací, případně od vzdělávacích institucí. Neziskové organizace ve vybraných zemích budou navíc osvobozeny od povinnosti uhradit roční poplatek. Organizace také mohou svou aplikaci označit speciálním štítkem, díky kterému mohou být aplikace do procesu schvalování zařazeny přednostně.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  „že by její App Store měl být vždy bezpečným a důvěryhodným místem“

  Má osobní zkušenost je, že někdy je to až směšné jak jsou předposr*ní. Třeba aplikace, které ODHADNOU množství alkoholu v krvi, tak jsou podle něj „health harm“ a do obchodu je v posledním roce už nepustí (starší tam zůstaly). Může tam být stokrát napsáno, že je to jen odhad, ale moderní ochrana tupounů je tak daleko, že se Apple bojí, že by při první silniční kontrole prohrál soudní spor kdy tupoun bude argumentovat „iPhone mi řekl, že mohu už jet“.

  Na kelímku musí být, že kafe je horké, v návodu na mikrovlnku že se v ní nesmí sušit kočky a v AppStoru nedovolíme odhadnout množství alkoholu v krvi… :-)

  Náboženské aplikace a různé pochybné diety tam být smí, ale informace o viru ne…

  Myslím si a nebo je to můj názor, že je hodně aplikací třetích stran, na které by si měl Apple posvítit a trochu jim zlepšit morálku, které se na Applu prachsprostě přiživují. Z vlastní zkušenosti: aplikace označené jak free začnou po nainstalování inkasovat platby, o kterých v popisu ve sporu není žádná zmínka. Vím, lze to zrušit, dát si na to pozor, ale tohle mi připomíná skutečně praktiky nechvalně známých šmejdů. Pokud jsem chtěl v termínu vrátit platbu, jak je to možné, zkusil jsem volat na infolinku/hepline Applu zeptat se na to. Tam měli pochopení, vyslechli mě – ano odbočím, takhle by měla taková telefonní služba vypadat, ale pomoci mi nemohli, vysvětlili, že je to aplikace třetí strany. Řekli mi, že na stránkách aplikace musí být kontakt na tyto případy a reklamace. Ano je, ale je to akorát pro srandu králíkům, pochopitelně nulová odezva a nic nevrátili.
  A nebo tyhle praktiky jsou běžnou součástí „jablečné kultury“?

celý text

Čtěte více.