Zavřít reklamu
iWant

Toto 10 nejvýdělečnějších iOS aplikací roku 2018. Žebříček s přehledem ovládl Netflix

iWant

App Store je jak pro Apple, tak i pro některé vývojáře zlatý důl. Stahování aplikací z online obchodu letos vygeneroval zisk v řádu milionů dolarů. Které aplikace patřily v tomto roce mezi nejvýdělečnější? Společnost Sensor Tower zmapovala nejstahovanější aplikace, které zároveň přinesly v roce 2018 největší zisk.

Polovina nejziskovějších aplikací pochází z dílen čínských společností. Co se účelu aplikací týče, patří mezi nejvýdělečnější ty, jež slouží k streamování video obsahu, a dále aplikace sociálních sítí. Na základě dat ze Sensor Tower sestavil magazín Business Insider žebříček těch nejziskovějších za období končící třicátým listopadem tohoto roku. O některých z těchto aplikací jste možná nikdy neslyšeli. Ty nejúspěšnější bodovaly zejména na čínském trhu a pochází od tamních technologických gigantů, jako je Baidu nebo Tencent Holdings.

Žebříček nejvýdělečnějších iOS aplikací za rok 2018 včetně celkového zisku podle dat ze Sensor Tower:

10. Hulu – 132,6 milionu dolarů

Hulu je streamovací aplikace, vlastněná trojicí společností Comcast, Disney a Twenti-First Century Fox. Umožňuje sledování nejrůznějších televizních stanic od zpravodajských přes sportovní až po ty dětské, spolu s exkluzivním obsahem, sestávajícím ze seriálů, filmů a dalších pořadů.

9. QQ – 159,7 milionu dolarů

Aplikace QQ slouží jako instant messenger, vlastníkem je Tencent Holdings. QQ nabízí nejenom možnost vzájemné komunikace mezi uživateli, ale nabízí také možnost hraní online her, nakupování, přehrávání hudby či mikroblogování.

8. Youko – 192,9 milionu dolarů

Youku je aplikace pro streamování videa, jejím majitelem je Alibaba Group – aplikace bývá často označována za čínskou verzi platformy YouTube.

7. Pandora – 225,7 milionu dolarů

Pandora je hudební streamovací aplikace, patří společnosti Sirius XM. Pandora nabízí uživatelům možnost přehrávání hudby, vytváření vlastních stanic i stahování skladeb.

6. YouTube – 244,2 milionu dolarů

Populární aplikaci YouTube, sloužíci ke sdílení a přehrávání videí, snad ani není nutné představovat. Jejím vlastníkem je společnost Google.

5. Kwai (Kuaishou) – 264,5 milionu dolarů

Kwai je síť pro sociální sdílení videí, spadá pod společnost Kuaishou. Kromě sdílení videí a videokonverzací nabízí Kwai možnost nejrůznějších úprav.

4. iQiyi – 420,5 milionu dolarů

Platforma pro streamování videí iQiyi patří společnosti Baidu.

3. Tinder – 462,2 milionu dolarů

Tinder je oblíbená aplikace, sloužící k seznamování. Patří společnosti Match Group. Uživatelé si Tinder oblíbili pro jeho jednoduchost a přímočarost, s jakou jim nabízí potenciální partnery z nejbližšího okolí.

2. Tencent Video – 490 milionu dolarů

Tencent je služba pro streamování videí, jejíž majitelem je společnost Tencent Holdings. Nabízí streamování obsahu jednoho z nejvýznamnějších čínských poskytovatelů, společnosti TCL Corporation.

1. Netflix – 790,2 milionu dolarů

Žebříček nejúspěšnějších a nejvýdělečnějších aplikací uzavírá Netflix, spadající pod stejnojmennou společnost.