Zavřít reklamu

Je to zhruba měsíc, co Eddy Cue na festivalu SXSW potvrdil, že streamovací služba Apple Music překročila hranici 38 milionů platících uživatelů. Po necelých třiceti dnech mají v Applu další důvod k oslavám, tentokrát však o poznání větší. Americký server Variety přišel s informací (která je údajně potvrzená přímo od Applu), že služba Apple Music v minulém týdnu překonala metu 40 milionů platících zákazníků.

V posledních měsících se Apple Music opravdu daří. Počty předplatitelů rostou velice svižným tempem, však se přesvědčte sami: loni v červnu se Apple pochlubil tím, že si jejich streamovací službu předplácí 27 milionů uživatelů. Hranici 30 milionů se jim podařilo překonat loni v září. Na začátku února se již jednalo o 36 milionů a před necelým měsícem to bylo již zmiňovaných 38 milionů.

Za poslední měsíc tak služba zaregistrovala největší měsíční nárůst předplatitelů od počátku svého fungování (tedy od roku 2015), kdy se jí podařilo ještě o něco více překonat statistiky z počátku letošního roku. Kromě těchto 40 milionů zákazníků v současné době Apple Music testuje v některém z nabízených zkušebních režimů dalších 8 milionů uživatelů. V porovnání se svou největší konkurencí, tedy službou Spotify, Apple stále strádá. Poslední zveřejněné informace ohledně platících uživatelů Spotify pochází z konce února a hovoří o 71 milionech zákazníků (a 159 milionech aktivních účtů). Jde však o globální čísla, na domácím trhu (tedy v USA) není rozdíl nikterak velký a dokonce se očekává, že zde Apple Music Spotify předběhne a to během několika následujících měsíců.

Zdroj: Macrumors

.