Zavřít reklamu
apple-store-melbourne

Nepříjemný incident se stal v minulém týdnu v australském Apple Storu, do kterého ochranka odmítla pustit tři studenty černé pleti ze Súdánu a Somálska. Prý kvůli tomu, že by mohli něco ukrást. Apple se okamžitě omluvil a výkonný ředitel Tim Cook slíbil nápravu.

Na problém upozornilo video, jež se objevilo na Twitteru. Na něm je zachycen rozhovor člena ochranky s trojicí teenagerů, kteří do melbournského Apple Storu nebyli vpuštěni kvůli podezření, že by mohli něco ukrást, a byli požádáni, aby odešli.

Apple se za chování svých zaměstnanců omluvil, upozornil na své základní hodnoty, jako je inkluze a diverzita, a na celou situaci následně reagoval i Tim Cook. Šéf Applu rozeslal e-mail, v němž označil chování ochranky za „nepřijatelné“.

„Co lidé viděli a slyšeli na tom videu nepředstavuje naše hodnoty. Není to zpráva, kterou bychom kdy chtěli doručovat zákazníkům nebo ji sami slyšet,“ napsal Cook, který rozhodně nebyl spokojen, jak incident vznikl, ale připomněl, že se již všichni zaměstnanci postiženým studentům omluvili.

„Apple je otevřený. Naše obchody a naše srdce jsou otevřená všem lidem, bez ohledu na rasu, vyznání, pohlaví, sexuální orientaci, věk, postižení, příjem, jazyk nebo názor,“ zopakoval již poněkolikáté otevřenost firmy Cook, který věří, že se jednalo o ojedinělý incident. Přesto by ho však rád využil jako další možnost poučit se a zlepšit.

„Respekt pro naše zákazníky je základem všeho, co v Applu děláme. Je to důvod, proč dopřáváme takovou péči designu našich produktů. Je to důvod, proč vytváříme naše obchody krásné a lákavé. Je to důvod, proč jsme se zavázali obohacovat lidské životy,“ dodal Cook a v závěru všem poděkoval za oddanost Applu a jeho hodnotám.

Zdroj: BuzzFeed

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  To jsou zase bezobsažný fráze. Inkluze, diverzita, naše hodnoty….. tyhle slinty se linou denně z médií. Řiťolezectví nemá hranice. Jaká další úchylka je na řadě a stane se akceptovatelnou a dokonce vítanou? Zoofillie? Pedofilie? Vždyť ve starověkym Římě to bylo príma zábava. Cook si zakládá na hodnotách a přitom jeho homokládství je naprosto proti nim, proti křesťanskejm hodnotám. Stejně tak omezování Apple je proti diverzitě.

  Proti krestanskym hodnotam? Takze tu odrazu uz neplatia reci o laske a tolerancii? To je co za smiesny vyklad?

  Umíš argumentovat věcně nebo jen uážet a o druhých se vyjadřovat vulgárně? Jako zakomplexovaný chudák se projeuješ jen ty. Jsi úplný argumentační titán ha ha ha. A navíc jsi hlupák. Ta firma je Thor Steinar ne Thor Stein. Pěkně jsi se ztrapnil. Ani nevíš jak se ta firma jmenuje, jak s tebou mohu diskutovat? :-D

  Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně.

  3. Mojžíšova 20,13

  Např. wiki, téma homosexualita a náboženství.

  To vobec nebola pointa. Ja viem ze to je Steinar ale prosim ta aspon tu nevykladaj ako si sa vobec neinspiroval tymto nazvom. Ci to je len cista a uplna nahoda, ze mas nick kde su len dve hlasky vynechane z nackovskej firmy? :)

  Inak pekny vyklad teda. Aj toto sa kaze v kostoloch? Aj to je ta laska a tolerancia kde mas blizkeho milovat ako seba sameho, kde nezabijes? Aj toto kaze terajsi papez?

  Čím to bylo nebo nebylo inspirovaný neřeš, do toho ti nic není. Víš prd a jen se to snažíš zachránit.
  Je mi srdečně jedno co se tam káže, je to konstatování, homosexualita je proti většině náboženství. Co na tom nechápeš? Bež si to řešit do kostela. A napiš si papežovi. On ti to zodpoví.

  U nás nepustili do Alberta Hnědočechy v létě jen v trenýrkách s obavou, že tam budou krást. (šli po páté za sebou). Přivolanou ochranku (brýlatého studentíka) si nepřizpůsobiví vytáhli do kroužku před prodejnu a začali si s ním pinkat. V tom se z poza rohu objevili návštěvníci ze Železné Sparty. Studentíka šoupli do prodejny a nepřizpůsobivé Hnědočechy během minuty srovnali a šli pryč. Hnědočeši se váleli na zemi, do Alberta už nechtěli a nikdo se nikomu neomlouval.

  „Je to důvod, proč dopřáváme takovou péči designu našich produktů.“ – Taky by mohli dopřávat stejné množství péče softwaru a jeho testování před vypuštěním mezi lidi. iOS 9 je sice v porovnání s iOS 8 lepší, ale pořád je co opravovat. Navíc, když už se nebojí si říct o 25k za telefon, tak by ceně měla odpovídat i kvalita, nejen hw a jeho designu, ale i softwaru a jeho co možná nejvyšší bezchybovost a odladěnost.

  PS: Vím že to nesouvisí se článkem, ale po přečtení citované věci jsem to napsat prostě musel.

celý text

Čtěte více.