Zavřít reklamu

Hra Endless Legend od vývojářů ze studia Amplitude Studios se možná nezapsala do videoherní kroniky tak tučným písmem, jak mohla. Když v roce 2014 vyšla, byla opěvována za svůj svěží přístup k žánru 4X strategických her (explore (prozkoumej), expand (rozšiř se), exploit (využij) a exterminate (zahub)). Už z obrázků vypadá Endless Legend netradičně, protože jako své zasazení si vybírá originální fantasy svět, ve kterém budete muset svou civilizaci zachránit před blížící se zhoubou.

Svět Endless Legend zastihla v minulosti nespecifikovaná apokalyptická událost. Z prachu předešlého světa pak povstaly nové civilizace, a vlády nad jednou z nich se budete muset chopit vy. Každá další zima je však delší a krutější než ta předchozí. Kromě toho, že se budete starat o to, aby vaši poddaní prosperovali, budete tak muset i přijít na kloub tomu, jak blížící se konec světa zastavit. K tomu vám pomůžou nově vyvinuté technologie, objevená magie, ale i mnohočlenná vojska, jež můžou bránit vaše hranice, nebo napadat nebezpečně vypadající rivaly v originálním bojovém systému.

Ve hře si můžete vybrat z osmi různých civilizací, přičemž každá je naprosto unikátní. Jedna žije v souladu s přírodou, zatímco druhá si přisvojuje sílu technologií a staví obrněná bojová monstra. Každý průchod hrou přitom nebude jedinečný jen díky volbě vaší frakce, ale i díky procedurálně generovanému světu. Ten si můžete i sami upravovat v přiloženém editoru.

  • Vývojář: AMPLITUDE Studios
  • Čeština: Ne
  • Cena: 6,24 euro
  • Platforma: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.8 až 10.12, čtyřjádrový procesor na frekvenci 1,7 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta AMD Radeon HD 4850 nebo NVidia GeForce 640 a lepší, 6 GB volného místa na disku

 Hru Endless Legend můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více