Zavřít reklamu

Vývojáři z čínského studia Pixpil se rozhodli vzdát hold klasickým japonským RPG, v jejichž společnosti mohli vyrůstat na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Výsledkem je čerstvě vydaná novinka Eastward, která si vrchovatou mírou bere inspiraci například ze sérií Legend of the Zelda, Dragon Quest nebo Final Fantasy. Dokáže si vás však získat zejména svým unikátním světem, příběhem a precizně vypracovanými postavami.

Vaše první krůčky ve hře budou postupovat pomalu. Eastward si dává záležet na tom, abyste se pořádně seznámili s jeho světem a dvojicí protagonistů, zádumčivým Johnem a dívenkou s mystickými schopnostmi Sam. Z podzemního úkrytu budete brzy vysazeni na zemský povrch, který v minulosti znečistila tajemná mlha, díky níž jsou velké části planety prakticky neobyvatelné. Společně s oběma hlavními hrdiny pak budete cizí svět objevovat a prokousávat si cestu na východ do neprobádaných oblastí.

Hratelnostně se Eastward nejvíce podobá již zmíněným starším dílům série The Legend of Zelda. Nečekejte tak žádný komplikovaný soubojový systém. John se po nádherně animovaných nepřátelích ohání pánvičkou, zatímco Sam mu pomáhá postupně sílícími energetickými výbuchy. Během třiceti hodinového příběhu si samozřejmě vyzkoušíte i jiné zbraně, například brokovnici nebo plamenomet. Síla Easteward ale tkví hlavně v příběhu a vykreslování podivného světa. Ten se vám bude odhalovat postupně, z části i díky řešení řady logických hádanek a soubojům s jednoduchými bossy.

  • Vývojář: Pixpil
  • Čeština: Ne
  • Cena: 24,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.11 nebo novější, procesor Intel na frekvenci 2 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce GTX 660M, 2 GB volného místa na disku

 Hru Eastward můžete zakoupit zde

.