Zavřít reklamu

Operační systém macOS nabízí pro účely práce s dokumenty balík nativních aplikací Pages, Numbers a Keynote. Pokud vám tyto nástroje z jakýchkoliv důvodů nevyhovují, můžete se zkusit poohlédnout po některé z aplikací třetích stran. V dnešním článku vám přinášíme tipy na pět aplikací pro Mac, které vám pomohou při práci s dokumenty.

LibreOffice

LibreOffice je kancelářský balíček, jehož součástí je také aplikace jménem Writer. Tento výkonný textový editor nabízí řadu funkcí pro tvorbu, správu, úpravu a sdílení dokumentů. Writer nabízí vše, co od textového editoru potřebujete – nástroje pro úpravu, vkládání obsahu, práci se šablonami a import i export textových dokumentů.

Kancelářský balíček LibreOffice stáhnete bezplatně zde.

Highland 2

Highland 2 je užitečná aplikace, která vám umožní zcela nerušené psaní vašich dokumentů. Aplikace Highland 2 nabízí možnost využití automatického formátování, možnost práce v jednoduchém prostředí, ve kterém vás nebudou rozptylovat žádné prvky navíc, a možnost využití šablon, revizí dokumentů, prostor pro poznámky, nebo třeba nabídku nástrojů pro úpravy vašich dokumentů i pro přidávání nejrůznějších doplňků.

Aplikaci Highland 2 stáhnete bezplatně zde.

Dokumenty Google

Dokumenty Google patří mezi velmi oblíbené nástroje k práci s dokumenty všeho druhu. Tato služba z dílny společnosti Google je zcela bezplatná, a nabízí spoustu nástrojů pro práci s dokumenty, jejich úpravu, export, import, sdílení i spolupráci. Najdete zde vše, co potřebujete pro tvorbu dokumentů. Pokud si navíc nainstalujete aplikaci Dokumenty Google také na svůj iPad či iPhone, můžete pohodlně pracovat kdykoliv a odkudkoliv.

Službu Dokumenty Google můžete začít používat zde.

Noted.

Pokud hledáte ideální cestu mezi tvorbou dokumentů a poznámek, určitě využijete aplikaci s názvem Noted. Tento užitečný pomocník vám kromě tvorby, úpravy a sdílení textu umožní také přidávání hlasových poznámek, je tedy vhodný zejména pro ty, kteří se často účastní nejrůznějších přednášek nebo jednání, kde je zapotřebí pořizovat poznámky. V textu můžete zvýrazňovat, přidávat další obsah, nebo třeba přetahovat obsah z některých dalších aplikací. Noted je multiplatformní aplikace, můžete ji tedy využívat také na vašich dalších zařízeních.

Aplikaci Noted. stáhnete bezplatně zde.

Ulysses

Ulysses je výkonná a funkcemi nabítá aplikace pro ty, kteří chtějí na jednom místě pracovat se svými dokumenty, poznámkami a dalšími záznamy. Aplikace Ulysses nabízí podporu značkovacího jazyka Markdown, díky čemuž můžete text upravovat za pomoci značek přímo v průběhu psaní. Ulysses nabízí propracovaný systém, ve kterém si můžete vytvářet vlastní složky pro vaše dokumenty a poznámky, a nabízí funkce pro přidávání obsahu za pomoci značek v průběhu psaní, podporu dokumentů naprosté většiny obvyklých formátů a mnoho dalšího.

Aplikaci Ulysses stáhnete bezplatně zde.

.