Zavřít reklamu

Aplikace Mailbox vyšla teprve na začátku února, ale způsobila svým spuštěním velký rozruch (například kvůli čekání, než jste mohli aplikaci skutečně použít) a nakonec si získala pozornost Dropboxu, který se ji rozhodl koupit.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

„Než abychom vyvíjeli Mailbox sami, rozhodli jsme se spojit síly s Dropboxem a budeme ho vyvíjet společně,“ napsal na blogu CEO Mailboxu Gentry Underwood. „Aby bylo jasno, Mailbox nekončí, jen potřebuje rychle růst a věříme, že spojení s Dropboxem je ta nejlepší věc, jakou jsme mohli udělat,“ ujasnil celou záležitost Underwood a odmítl, že by měl snad Mailbox potkat stejný scénář jako jiného mailového klienta – Sparrow. Toho koupil Google a zarazil jeho další vývoj.

Dropbox nicméně Mailbox nekupuje kvůli pracovní síle, ale kvůli produktu jako takovému. Do Dropboxu přechází všech 14 členů Mailbox týmu, kteří se podíleli na vývoji. Cena odkupu známá není.

Mailbox bude nadále fungovat jako samostatná aplikace, přičemž Dropbox využije svoji technologii, aby populárního mailového klienta pro iOS, který aktuálně doručuje 60 milionů zpráv denně, vylepšil. „K dohodě došlo poté, co se obě společnosti začaly před několika měsíci bavit na téma mailových příloh,“ reportuje Wall Street Journal.

„Stejně jako mnozí z vás jsem se do Mailboxu zamilovali. Byl jednoduchý, nádherný a skvěle navržený,“ vyjádřil se k akvizici výkonný ředitel Dropboxu Drew Houston. „Mnozí nám už slibovali, že vyřeší problémy s překypujícími schránkami, ale až Mailbox tým to skutečně udělal… Ať už jde o váš Dropbox nebo Mailbox, chceme najít způsob, jak vám zjednodušit život.“

Email by mohl být prvním krokem Dropboxu ze svého současného pole působiště – cloudového úložiště a sdílení souborů. Pro Mailbox se Dropbox patrně rozhodl kvůli tomu, že uživatelé často místo klasických příloh v elektronických zprávách využívají právě služeb Dropboxu a jejich integrace přímo do mailového klienta uživatelům usnadní práci. Zároveň to může být reakce na tah Googlu, který umožnil k emailům připojovat soubory pomocí Google Drive.

Zdroj: TheVerge.com

Diskuze k článku

    Zrovna dneska jsem si vystál tu šílenou frontu a můžu říct, že Mailbox je nakonec po měsíčním čekání fajn:) Je jednoduchej, pěknej a chytrej. Jen škoda, že moje prioritní adresa není na gmailu :D

    Můžeš si vytvořit gmail nebo použít ten, co už máš (pokud ho máš) a nalinkovat do něj ten primární. Vše ti pak bude běhat na mailbox přes gmail. Jednoduché a funkční.

celý text

Čtěte více