Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Velice nepříjemnou zprávu si připravil Dropbox pro uživatele, co využívali služeb jeho aplikací Mailbox a Carousel. Jak e-mailový klient, tak aplikace pro zálohování fotografií totiž zanedlouho skončí.

Nad koncem obou aplikací se již delší dobu spekulovalo, protože ze strany Dropboxu v posledních měsících dostávali prakticky nulovou podporu. Přesto oznámení mnohé uživatele zaskočilo.

Dropbox nyní oznámil, že Mailbox a Carousel zruší kvůli tomu, aby mohl veškerou pozornost a vývojáře přesunout k hlavní aplikaci, kterou je stejnojmenný Dropbox, a její kolaborativní funkce.

„Týmy Carouselu a Mailboxu vyvinuly produkty, které mnozí milovali, a jejich práce bude mít i nadále vliv,“ uvedl Dropbox na svém blogu. Zavření Mailboxu i Carouselu, kteří definitivně skončí 26. února, respektive 31. března příštího roku, bylo prý těžké rozhodnutí, ale v zájmu vylepšování hlavní služby ho Dropbox musel učinit.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Mailbox, který Dropbox pod svá křídla získal téměř před třemi roky, byl přitom populárním alternativním klientem, protože pracoval s e-maily jinak. Vývoj byl nicméně zastaven už před dlouhými měsíci a Mailbox zůstával prakticky nedotčený na iOS, Androidu i Macu.

Mezitím spoustu jeho dříve unikátních funkcí přebraly konkurenční aplikace jako Outlook nebo Google Inbox, a tak již Mailbox přestal být jedinečným. Bez dalšího vývoje tak neměl příliš velkou budoucnost a 26. února příštího roku definitivně skončí. Uživatelé si budou muset najít nového poštovního klienta.

Podobné to je i se správcem fotografií, aplikací Carousel. Ta skončí až o měsíc později, aby měli uživatelé čas si své fotky stáhnout a případně s nimi migrovat jinak, pokud budou chtít. Dropbox příští rok představí jednoduchý exportní nástroj, který přechod usnadní. Zároveň se chystá klíčové funkce z Carouselu integrovat do své hlavní aplikace.

Zdroj: Dropbox

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více