Zavřít reklamu

„Za pár týdnů se vypnu,“ hlásil mi ještě nedávno Mailbox, e-mailový klient, který jsem od jeho příchodu používal pro správu elektronické pošty na Macu a iPhonu. Nyní už se nemusím děsit, že se mi poštovní klient vypne, a já nebudu vědět, kam přejít. Na iPhone dnes dorazil očekávaný Airmail, který konečně představuje adekvátní náhradu za odcházející Mailbox.

Mailbox před lety změnil způsob, jaký jsem e-mail používal. Přišel s netradičním pojetí schránky, kdy ke každé zprávě přistupoval jako k úkolu a zároveň je uměl například odložit na později. Proto když Dropbox, který Mailbox téměř před dvěma lety koupil, v prosinci oznámil, že poštovního klienta ukončí, představovalo to pro mě problém.

Základní Mail.app, kterou nabízí Apple, zdaleka nedostačuje dnešním standardům, které prokopaly právě například Mailbox nebo ještě před ním Sparrow a naposledy Inbox od Googlu. Existuje sice mnoho poštovních klientů třetích stran, jenže v žádné jsem dosud nemohl náhradu za Mailbox najít.

Primární problém většiny z nich bylo, že byly buď jen pro Mac, nebo jen pro iPhone. Pokud však chcete spravovat své e-maily specifickým způsobem, obvykle to v rámci dvou odlišných aplikací nefunguje, rozhodně ne na 100 procent. Právě kvůli tomu jsem měl problém, když jsem začal v prosinci hledat za Mailbox náhradu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Mnoho aplikací nabízelo velice podobné koncepty se stejnými funkcemi, jenže ani dva nejlépe vyhlížející kandidáti nesplňovaly zásadní požadavek – mobilní i desktopovou aplikaci. Z dvojice Airmail a Spark nakonec jako první tento nedostatek smazal Airmail, který dnes po dlouhé existenci na Macu konečně dorazil také na iPhone.

Přitom když jsem na Macu nejnovější Airmail 2 před časem poprvé otevíral, říkal jsem si, že tohle pro mě určitě není. Jenže na první pohled u této aplikace rozhodně nemůžete dát. Hlavní přednost Airmailu je totiž v tom, že je maximálně přizpůsobitelný každému uživateli, a to díky svým nekonečným možnostem nastavení.

To zní možná v dnešní době poněkud děsivě, protože většina vývojářů se snaží udělat své aplikace, ať už slouží čemukoliv, co možná nejjednodušší a nejpřímočařejší, aby uživatel nemusel vymýšlet, k čemu jaké tlačítko slouží, ale efektivně danou věc využíval. Filozofie vývojářů z Bloop však byla jiná. Právě kvůli tomu, že e-mail využívá každý člověk trochu jinak, rozhodli se, že udělají klienta, který nerozhoduje za vás, jak budete s poštou nakládat, ale rozhodnete si to sami.

Používáte metodu Inbox Zero a chcete sjednocenou schránku, kam vám budou padat zprávy ze všech účtů? Prosím. Jste zvyklí používat gesta, kdy spravujete zprávy přejetím prstu? Prosím, navolte si ke každému gestu akci dle vašich potřeb. Chcete, aby aplikace uměla e-maily odkládat? Není problém.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Naopak pokud vás nic z výše uvedeného nezaujalo, vůbec to používat nemusíte. Lákat vás může něco úplně jiného. Například úzké propojení na jiné služby a aplikace, a to jak na Macu, tak na iOS. Uložit zprávu jako úkol do svého oblíbeného úkolovníku nebo automaticky nahrávat přílohy na vámi zvolený cloud, s Airmalem je to všechno jednodušší než kdekoliv jinde.

Osobně mi Airmail po přechodu z Mailboxu, který byl extrémně jednoduchý, ale účinný, zpočátku přišel opravdu zbytečně přeplácaný, ale když jsem po pár dnech přišel na správné workflow, zvykl jsem si. Funkce, které v Airmailu nepotřebujete, zkrátka většinou skryjete a nemusíte řešit, že nemáte tuhle aplikaci nebo nevyužíváte tamtu funkci, pro které je tady tlačítko.

Na Macu nicméně není podobně nabobtnaná aplikace ničím tolik překvapivým. O to příjemnější zjištění bylo, když jsem se poprvé dostal k Airmailu na iPhonu a zjistil jsem, že i na mobilu jde vytvořit aplikace, která nabízí pomalu více nastavení než samotný iOS, ale zároveň se velice jednoduše a příjemně používá.

Vývojáři si dali na svém prvním mobilním počinu náležitě záležet. Zatímco na Macu už je Airmail několik let, do světa iOS poprvé dorazil až dnes. Ale čekání stálo za to, alespoň pro ty, kteří Airmail na iPhonu jakožto spokojení uživatelé desktopové verze očekávali.

 

Navíc je vše připraveno nejen pro efektivní správu pošty dle vašich potřeb, ale také pro nejnovější software a hardware. Nechybí tedy rychlé akce přes 3D Touch, Handoff, nabídka sdílení a ani synchronizace přes iCloud, která zaručí, že na Macu najdete stejnou aplikaci jako na iPhonu.

Na Macu za Airmail zaplatíte 10 eur, za novinku na iPhonu 5 eur. Navíc za to dostanete také aplikaci pro Watch, která se bude majitelům hodinek hodit. Prozatím bohužel není verze pro iPad, ale to kvůli tomu, že vývojáři nechtěli vytvořit pouze zvětšenou iPhone aplikaci, ale svému velkému dílu věnovat dostatečnou péči i na tabletu.

Pokud ovšem zatím bez klienta pro iPad můžete žít, Airmail nyní vstupuje do hry jako silný hráč. Minimálně ti, co musejí opustit Mailbox, by měli zbystřit, ale svými možnostmi může Airmail zlákat i například dlouholeté uživatele výchozího Mailu.

[appbox appstore 918858936]

[appbox appstore 993160329]

Diskuze k článku

  Nevíte jak mohu teda synchronizovat OSX Airmail s iOS?

  Na Macu je třeba v nastavení každého účtu zapnout ukládání dat na iCloud. Na iPhonu v nastavení aplikace to můžete nastavit pod iCloud Sync.

  Díky, to sem nastavil. Z nějakého důvodu ale nemám v iPhonu „starred“ složku kterou nejvíce potřebuji. Ještě se na to podívám, možná i nějaký bug je možný…

  Taky jsem některé složky hledal. Ale je nutné si je „zobrazit“ – v „postranním menu“ zvolit dole volbu „Edit“ (vedle settings) a tam už jdou zapnout nebo vypnout některé složky – já třeba hledal „memo“.

  Roky som bol silnym zastancom OSX. Aj HW od Applu bol a je spicka. V poslednom case resp. odkedy pouzivam Windows 10 sa moj nazor co sa tyka OS meni. Windows 10 mi pride produktivnejsi. Na druhu stranu iPhone a ich tablety su spicka.
  Doma mam MacBook Pro aj iMac ale vzdy ked prejdem z WIndows 10 na OSX nechapem, nieco je zle. ;-)

  Jsem na tom tak nejak opacne. V zamestani donucen zit s Windows a vzdy kdyz prijdu domu a zapnu mac, tak se mi nejak ulevi.
  Zadna zbytecna okynka a blbe dotazy ohledne aktualizaci vseho nemozneho, vse tak nejak na svem miste a logictejsi. Vic casu se venovat vlastni praci a netrapit se se samotnym systemem.

celý text

Čtěte více