Zavřít reklamu

První generace hodinek Apple Watch byla představena už v září 2014 a loni v dubnu se začala prodávat, a tak pomalu zákazníci začínají vyhlížet termín, kdy kalifornská firma představí nový model. Možnost zvýšení výdrže baterie a dalších očekávaných novinek nutí veřejnost přemýšlet o tom, kdy budou předpokládané Apple Watch 2 představeny.

Dosud některé zdroje hovořily jako o termínu možného představení o březnu letošního roku, jenže s odvoláním na své zdroje této informaci nevěří Matthew Panzarino z TechCrunch. Druhá generace jablečných hodinek podle něj s největší pravděpodobností v březnu ještě nepřijde.

„Nejsem si příliš jistý, zdali se objeví tak brzy. Slyšel jsem pár věcí od jistých zdrojů a to mi naznačuje, že je v březnu ještě neuvidíme. Možná přijdou různé doplňky a třeba i spolupráce z oblasti designu, ovšem zaslechl jsem tolik věcí, které mi říkají, že Watch 2.0 v březnu zkrátka Apple nepředstaví,“ prohlásil Panzarino k nedávným spekulacím ohledně nového modelu.

Analytik společnosti Creative Strategies Ben Bajarin poskytl Panzarinovi informace, které tvrdí, že dodavatelské řetězce zatím neprojevují žádné indikátory značící výrobu nového modelu.

„Pokud by měla nová generace Apple Watch přijít na začátku roku 2016, komponenty by se musely začít vyrábět již v roce 2015. Toto spekulované načasování je zkrátka podezřelé,“ prohlásil Bajarin. „I když pozorujeme jistá zajímavá schémata ohledně dodavatelských řetězců pro Apple, tak je zkrátka nemožné předpovědět, jestli opravdu přijdou letos. Stejně tomu tak bylo i minulý rok. Nikdo nedokázal říct na základě dodavatelských řetězců, kdy se produkt dostane na trh,“ dodal.

Panzarino ve svém článku projevil jistý souhlas s Bajarinem a zmínil i nedávné vydání nové betaverze watchOS, podle kterého nelze předpokládat, že nový model přijde v co nejkratším časovém horizontu, i když si to vývojáři mohou myslet.

Je zde ovšem jistá šance, že se v březnu skutečně něco odehraje. Podle Panzarina by to mohlo být představení například menšího čtyřpalcového iPhonu či nového iPadu, ale skutečnou otázkou však i nadále je, jak na tom budou Apple Watch v dlouhodobějším měřítku. „Ani samotný Apple neví, jak se bude tento produkt vyvíjet. Momentálně to vypadá tak, že Watch budou mnohem mocnější jako doplněk k iPhonu a ne jako samostatný produkt,“ zmínil ve svém článku.

Vše je zatím ve hvězdách, ale oficiální uvedení nové generace jablečných hodinek v březnu je nyní velice nepravděpodobné. Spíše se dá očekávat, že by přišly až v září tohoto roku společně s možným uvedením nových iPhonů, tedy podobně, jako tomu bylo u první generace.

Nutno dodat, že aktuální generace Apple Watch zažila opravdu skvělý kvartál a podle průzkumu společnosti Juniper Networks zaujímá 50% podíl na trhu mezi chytrými hodinkami, tudíž by druhá generace mohla prorazit v tomto směru ještě znatelněji.

 

Zdroj: TechCrunch
.