Zavřít reklamu

Mark Gurman z 9to5Mac přišel se zprávou, podle které se jarní konference Applu odehraje v úterý 15. března. V rámci této keynote by měl Apple představit čtyřpalcový iPhone 5S, iPad Air 3 a také nové varianty pásků pro Watch. Do konference stále zbývá měsíc a půl, takže je možné, že se datum ještě změní. Gurmanovy zdroje jsou ale většinou přesné a s 15. březnem se tedy dá předběžně počítat.

Jarní keynote bude od loňského září první velkou událostí Applu a firma Tima Cooka by na ní mohla představit zajímavé novinky hned ve třech produktových kategoriích. Nová generace iPhonu má dle očekávání přijít klasicky v září. Již v březnu by ale Apple mohl své portfolio iPhonů rozšířit o iPhone 5SE, který by byl nástupcem iPhonu 5S a při zachování 4palcového displeje by nabídl aktuální hardware.

Na své by si tedy přišli zastánci menších displejů, kteří by nadále mohli využívat kompaktní a jednou rukou snadno ovladatelný telefon, ale k dispozici by měli výkon a výbavu odpovídající současným standardům. iPhone 5SE má nabídnout čip A9, který využívá i iPhone 6S, vylepšenou kameru s podporou Live Photos a mimo to také Apple Pay. Počítat se dá také s využitím druhé generace senzoru otisku prstu Touch ID, ale podpora 3D Touch údajně nedorazí.

Zásadního updatu se má dočkat iPad Air. Současná druhá generace byla představena v říjnu 2014 a letošní iPad Air 3 má v mnohém připomínat výkonný a velký iPad Pro, jen se vše bude nadále odehrávat na úhlopříčce 9,7 palce. iPad Air 3 má získat podporu Apple Pencil a také Smart Connector, přes který by se k němu připojovaly klávesnice. Apple by tak zřejmě představil i menší verzi své Smart Keyboard.

Po vzoru iPadu Pro by mohl menší jablečný tablet získat i čtveřici reproduktorů pro lepší audio zážitek a některé spekulace hovoří o LED blesku, který by ze zadní kamery udělal o něco lepší nástroj. Zatím ne zcela potvrzené reporty spekulovaly dokonce také o 4K displeji a vyšší operační paměti, což pokud by se potvrdilo, stal by se iPad Air 3 opravdu výkonný tabletem.

Novinek by se pak měly dočkat také hodinky Apple Watch. Jejich nová generace má sice přijít až na podzim s iPhonem 7, ale již v březnu se podle všeho dočkáme vylepšení softwaru pro hodinky a celé řady nových pásků. Mezi těmi by se měly objevit nové barevné varianty gumových sportovních pásků, nové řemínky z dílny módního domu Hermès a také vesmírně šedá varianta pásku Milanese Loop (milánský tah). Přijít má navíc i úplně nová řada řemínků z dosud nepoužitého materiálu.

Aktualizováno 3. 2. 2016 v 11.50Nezávisle na Marku Gurmanovi potvrdil s odvoláním na vlastní zdroje 15. březen jako datum příští keynote také John Paczkowski z BuzzFeedu.

Zdroj: 9to5mac, Engadget
.