Zavřít reklamu

Jedete si takhle na kole a najednou vám zabrní kapsa a známý zvuk napoví, že vám právě přišla nová SMS zpráva! Co teď?

Znáte to?

Měl bych se podívat co se děje? Jestli patříte mezi nedočkavce jako já, tak vám to zvědavost nedovolí a za jízdy se pokoušíte svůj iPhone vytasit z postranní kapsy těsných džín. Řídíte kolo pouze jednou rukou (v tom lepším případě), ztrácíte balanc a v tom těsně vedle vás projede auto.

Pokud vám tyto řádky něco připomínají, tak věřte, že nejste sami. To co potřebuje je držák na mobil na kolo a to takový, že budete mít iPhone za jízdy přímo na očích. A právě proto jsme se rozhodli popsat dojmy z používání držáku na iPhone, který můžete koupit ZDE.

Držák je zabalen v praktickém plastovém obalu.

Držák je zabalen v praktickém plastovém obalu.

Jedná se o výrobek z pevného plastu, který lze jednoduše přidělat jak na přední rám, tak na řídítka jízdního kola a do jeho těla lze pak snadno napevno uchytit váš iPhone. Držák je kompatibilní se iPhony verze 4, 3GS i 3G.

Plastová konstrukce se skládá ze dvou částí. Z kruhové objímky na kolo a z praktického zásuvného držáku na iPhone. Díky kruhovému úchytu vrchní části držáku lze s telefonem otáčet 360° kolem své osy – takže si lze vybrat jak horizontální, tak vertikální natočení telefonu.

iPhone lze v držáku natočit dle libosti.

I když výrobce na vrchní části plastu na pohled docela šetřil, tak i přesto iPhone díky důmyslnému mechanismu drží v objímce více než pevně . Co jsem měl možnost ho testovat v praxi, tak nejevil známky vypadnutí ani v těch nejnáročnějších terénech.

Teď, když jsme vyřešili problém s čtením SMS zpráv za jízdy na bicyklu, tak bych rád popsal i další výhody takovéhoto zařízení.

iPhone díky nejrůznějším aplikacím totiž můžete velice snadno proměnit díky tomuto držáku na elegantní tachometr nové generace. Nejenom, že lze využít klasických build-in vychytávek jako je GPS navigace a plánování tras, ale ve spolupráci s nějakou šikovnou aplikací na měření a záznam cest se takový držák stává neocenitelným spolupracovníkem v oblasti motivace a monitorování jednotlivých jízd.

Když jsem jel držák poprvé testovat do zdejších luhů a hájů, tak jsem nemohl přestat myslet na to jak o mnoho lepší je celkový pocit z jízdy při sledování všech těch údajů z nejrůznějších aplikací měřících váš aktuální sportovní výkon.

Při jízdě je na display dobrý výhled.

Rád bych zde zmínil a hlavně pochválil aplikaci RunKeeper, která umí velice detailně monitorovat celkový průběh výletu. Již při jízdě zobrazuje základní info jako je počet ujetých kilometrů, průměrná doba na km, počet spálených kalorií atd. Ale hlavně ihned po skončení aktivity synchronizuje data se svým online webovým prostředím. V něm vám poté přehledně graficky zobrazí nejen základní informace z iPhone aplikace, ale především umí ukázat kompletní cestu trasy (Google Maps), včetně rychlosti a převýšení až na úroveň jednotlivých ujetých metrů. A to nejlepší na konec – tato aplikace je naprosto ZDARMA.

Otisk obrazovky z aplikace RunKeeper.

Jediný problém, který jsem v rámci používání tohoto držáku registroval, byl ten, že pokud začne pršet, tak nezbývá nic jiného než iPhone z držáku vycvaknout a šup s ním rychle zpátky do kapsy.

Plusy

  • Pevný úchyt, téměř nulová šance na vypadnutí telefonu na zem
  • Možnost otáčení iPhone kolem celé své osy
  • Možnost ovládat hudbu / číst SMS za jízdy
  • Ideální pro využití telefonu jako GPS navigace
  • Využití aplikací na monitorování jízdy

Mínusy

  • Hodil by se vodotěsný obal
  • Za jízdy se iPhone pochopitelně hůře ovládá

Video

Eshop

  • http://www.applemix.cz/285-drzak-na-kolo-motorku-pro-apple-iphone-4.html
.