Zavřít reklamu

Messenger od Facebooku patří mezi nejrozšířenější komunikační aplikace vůbec. Kromě toho, že nedávno přišel s kompletně přepracovaným designem, se přibyla do aplikace další zajímavý novinka. Messenger totiž nyní nabízí funkci, díky které je možné smazat zprávu všem uživatelům v konverzaci.

Facebook novinku testuje již delší dobu, ale až od dnešního rána ji začal zpřístupňovat pro všechny uživatele. Její přidanou hodnotou je především to, že se zpráva odstraní všem uživatelům v konverzaci, nikoli pouze vám, jako tomu bylo doposud. Odeslanou zprávu lze smazat maximálně do 10 minut po odeslání. Druhá strana nějakou dobu uvidí, že došlo k odstranění zprávy, avšak i oznámení po uplynutí blíže nespecifikovaného času zmizí. Kromě samotného textu lze odstranit fotografie, videa, samolepky a další obsah.

Facebook funkci rozšiřuje postupně, tudíž prozatím není dostupná pro všechny uživatele. Lze však předpokládat, že novinka bude dostupná na všech zařízeních nejpozději během následujících dní. Zdali již funkci máte zpřístupněnou můžete vyzkoušet jednoduše – odešlete jakoukoli zprávu, následně na ni podržte prst a měli byste mít na výběr, zda chcete smazat zprávu pouze pro sebe, nebo pro všechny.

Novinka je aktuálně pouze pro iOS verzi Messengeru. Zda se jí dočkají i uživatelé Androidu nebo bude dostupná také ve webové verzi Faceboku, zůstává prozatím otázkou.

facebook-messenger-app-icon

Zdroj: Techcrunch

.