Zavřít reklamu
iWant

Facebook Messenger přešel na nový vzhled. Brzy nabídne i Dark Mode

iWant

Někteří jej mají už řadu týdnů, většina se ale dočkala až dnes. Facebook začal s rozšiřováním Messengeru 4 už ke konci října minulého roku, většina uživatelů v Česku si ale novou verzi může užívat až od dnešního rána. Messenger 4 přináší zejména přepracované uživatelské rozhraní, přislíbena je však i řada nových funkcí.

V Česku se nový vzhled Messengeru objevil uživatelům vůbec poprvé v první polovině listopadu. Hned tentýž den jej však Facebook stáhl kvůli doposud nespecifikované chybě. Trvalo tedy téměř dva měsíce, než se sociální síti Marka Zuckerberga podařilo všechny neduhy z aplikace odstranit a Messenger 4 mohl opět mezi širokou veřejnost. S největší pravděpodobností tak bude nové rozhraní od teď tím výchozím a není nijak možné jej změnit.

Nový vzhled Messengeru:

Nový Messenger 4 má být zejména jednodušší a přehlednější. Právě změnu tímto směrem požadovalo 71 % dotázaných uživatelů. Nutno podotknout, že nový vzhled skutečně jisté zpřehlednění přináší, i tak se ale najde řada uživatelů, kterým se změna nezamlouvá. Otázkou také je, zda si Facebook vyložil přání uživatelů správně. Mnozí by totiž možná spíše namísto nového designu chtěli z aplikace odstranit některé přebytečné funkce jako například Stories.

Pokud se vám nové uživatelské rozhraní prozatím neaktivovalo, ale rádi byste na něho přešli, pak stačí Messenger ukončit v přepínači aplikaci a po chvíli jej opět zapnout. Někdy je nutné postup opakovat, než se změna skutečně projeví. Nový vzhled byl totiž součástí už dřívější aktualizace a až nyní jej Facebook aktivoval, z čehož mimo jiné vyplývá, že se jeho implementaci v podstatě nelze vyhnout.

Brzy přibude i Dark Mode

Messenger 4 nepřináší pouze nový vzhled, ale také několik specifických funkcí, ty však přibudou k dispozici až poději. Jednou z nich bude například i možnost aktivovat Dark Mode neboli tmavý režim, který zpříjemní používání aplikace ve večerních hodinách. Další novinkou má být funkce, díky které budou moct uživatelé odstranit již odeslanou zprávu s tím, že se smaže všem účastníkům konverzace.

Dark Mode v Messengeru: