Zavřít reklamu

Komunikační služba Facebook Messenger je jednou z nejrozšířenějších po celém světě. Také proto se snaží neustále přidávat nové funkce, aby nejen udržela stávající uživatele, ale pokusila se nalákat i ty nové. Některé jsou možná zbytečné, jiné, jako například šifrování hovorů, však skutečně důležité. Podívejte se na výčet těch posledních novinek, které služba přináší nebo již přinesla. 

AR videohovory 

Skupinové efekty jsou nové zážitky v AR, které poskytují zábavnější a o poznání více pohlcující způsob spojení se s přáteli a rodinou. Přítomno je více jak 70 skupinových efektů, které si uživatelé mohou užít během videohovoru, a to od hry, ve které soutěžíte o nejlepší burger, až po efekt s roztomilou oranžovou kočkou, která prostoupí obrazem všech přítomných v konverzaci. Na konci října navíc Facebook rozšíří přístup k Spark AR Multipeer API, aby umožnil ještě více tvůrcům a vývojářům vytvářet tyto interaktivní efekty.

Messenger

Skupinové komunikace napříč aplikacemi 

Už minulý rok Facebook oznámil možnost zasílání zpráv mezi Messengerem a Instagramem. Nyní na tuto provázanost společnost navázala možností komunikovat mezi platformami i v rámci skupinových chatů. Zároveň do nich zavádí i možnost tvoření anket, ve kterých můžete s přítomnými kontakty hlasovat nad daným tématem a lépe se tak domluvit.

hlasování

Personalizace 

Protože chat může odrážet vaši náladu, můžete si jej také patřičně přizpůsobit četnými tématy. Ty se neustále rozšiřují a přibývají jeho nové varianty. Najdete je po rozkliknutí chatu, výběru komunikace a volbou nabídky Téma. Mezi ty nové tak např. patří Duna odkazující na stejnojmenný filmový trhák, nebo astrologie.

Facebook

End-to-end šifrování 

Tato funkce sice není vidět, o to je ale zásadnější. Facebook totiž Messengeru přidal end-to-end šifrování pro hlasové a video hovory. Společnost ve svém blogovém příspěvku oznámila, že změnu zavádí spolu s novými ovládacími prvky pro její mizející zprávy. Textové zprávy přitom Messenger šifruje již od roku 2016.

Soundmoji 

Protože každý den lidé pošlou přes Messenger více než 2,4 miliardy zpráv s emotikony, chce je Facebook trochu vylepšit. Chce totiž, aby jeho emotikony skutečně mluvili. Z nabídky tak vyberete emotikon doprovozený zvukovým efekt, který se po jeho doručení příjemci přehraje. Může jít o buben, smích, potlesk a mnoho dalšího.

facebook

Stažení aplikace Messenger v App Store

.