Zavřít reklamu

Při příležitosti pondělní vývojářské konference WWDC21 Apple odhalil nové operační systémy. Největší pozornost si samozřejmě dokázal získat iOS 15, který přichází s řadou zajímavých novinek a znatelně vylepšuje FaceTime. Z důvodu probíhající pandemie se lidé přestali tolik scházet, což nahrazují prostřednictvím videohovorů. Pravděpodobně každému z vás se už proto někdy stalo, že jste něco říkali, přičemž jste měli vypnutý mikrofon. Jak se naštěstí nyní ukázalo, tak i tyto trapné okamžiky řeší nový iOS 15.

Během testování prvních vývojářských beta verzí magazín The Verge zpozoroval zajímavou novinku, kterou ocení řada jablíčkářů spoléhající se na FaceTime. Aplikace totiž nově sama upozorní na skutečnost, že se pokoušíte mluvit, ale máte vypnutý mikrofon. Prostřednictvím notifikace vás o tom obeznámí, a zároveň nabídne aktivaci mikrofonu. Další zajímavostí ale zůstává, že je tato vychytávka přítomná v beta verzích iOS 15 a iPadOS 15, ale na macOS Monterey ne. Jelikož se však jedná o první vývojářské bety, je dost možné, že funkce dorazí až později.

facetime-talk-while-muted-reminder
Jak upozornění na vypnutý mikrofon vypadá v praxi

Největším vylepšením ve FaceTime je pak určitě funkce SharePlay. Ta totiž umožňuje volajícím si pustit společně písničky z Apple Music, sledovat seriál na  TV+ a podobně. Díky otevřenému API pak funkci mohou zavést i vývojáři ostatních aplikací. Gigant z Cupertina již během samotné prezentace poodhalil, že tato novinka bude dostupná například i pro společné sledování živých vysílání na platformě Twitch.tv či zábavných videí na sociální síti TikTok.

.