Zavřít reklamu

Pokud sledujete dění ve světě Applu, tak vám zajisté neunikla letošní vývojářská konference WWDC21. Na této konferenci Apple každoročně představuje nové verze operačních systémů a letos tomu nebylo jinak. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy byly ihned po představení k dispozici v rámci vývojářských beta verzí, později i v beta verzích klasických. Co se týče oficiálního vydání, tak to se kvapem blíží a dočkáme se ho již za pár týdnů. Na našem magazínu všechny zmíněné systémy neustále testujeme a přinášíme vám články, ve kterých si společně představujeme nové funkce.

iOS 15: Jak ve FaceTime hovoru sdílet obrazovku

Obrovského počtu novinek se v rámci iOS a iPadOS 15 dočkala nativní komunikační aplikace FaceTime. V rámci iOS 15 budeme pomocí FaceTime schopni zahajovat konverzace také s takovými uživateli, kteří nemají Apple zařízení. Navíc k tomu jsou nově k dispozici funkce pro lepší přenos záznamu hlasu (režim mikrofonu) a jednotlivé místnosti pak můžete s ostatními uživateli sdílet také pouze přes odkaz, díky čemuž dotyčnou osobu nemusíte mít v kontaktech. Kromě toho ale Apple přidal také funkci, díky které budete schopni v rámci FaceTime sdílet obrazovku. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 15 přešli do aplikace FaceTime.
  • Poté klasickým způsobem někomu zavolejte anebo vytvořte místnost, do které pozvěte lidi.
  • Následně v horní části obrazovky klepněte v ovládacím panelu napravo na tlačítko obrazovky s uživatelem.
  • Jakmile tak učiníte, tak se objeví jediná možnost Sdílet obrazovku, na kterou stačí pro zahájení sdílení obrazovky klepnout.
  • O tom, že je sdílená obrazovka, vás v levé horní části obrazovky informuje fialová ikona. Klepnutím na ni zobrazíte ovládací panel FaceTime.
  • Ve spodní části obrazovky se pak objeví malé okno s kamerou uživatele. Tu můžete jednoduše „zasunout“ či opět „vysunout“.

Pomocí výše uvedeného způsobu můžete tedy na vašem iPhonu s nainstalovaným iOS 15 začít sdílet obrazovku v rámci místnosti. To se může hodit v hned několika situacích, nejčastěji ale sdílení obrazovky využijete v případě, kdy chcete pomoci nějakému (staršímu) členovi rodiny. V klasickém případě byste za ním museli osobně dojet, popřípadě byste se museli pustit do složité instalace nějakého programu, přes který by bylo možné obrazovku sdílet. V iOS 15 jdou všechny tyto problémy stranou a obrazovku tak bude možné sdílet přímo a jednoduše z FaceTime.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text





Čtěte více



.