Zavřít reklamu

FaceTime patří mezi jablíčkáři mezi oblíbené komunikační nástroje. Tuto nativní aplikaci můžete používat nejenom na iPhonu či iPadu, ale také na Macu. Právě verzi aplikace FaceTime pro Mac se budeme věnovat v našem dnešním článku, ve kterém vám představíme pět tipů a triků pro její lepší používání.

Pořiďte snímek

V průběhu videohovoru v aplikaci FaceTime můžete také pořídit snímek hovoru. Při volání si můžete v levém dolním rohu okna aplikace všimnout bílého tlačítka spouště. Pokud na něj kliknete, pořídíte automaticky snímek z obrazovky FaceTimu, a v okně aplikace se vám zároveň zobrazí příslušné upozornění.

Změňte zvýraznění

Při videohovoru v aplikaci FaceTime (nejen) na Macu dochází automaticky ke zvětšení dlaždice s osobou, která právě hovoří. Toto nastavení ale můžete snadno a rychle změnit. Na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na FaceTime -> Předvolby a zrušte zaškrtnutí položky Mluvící účastník.

Přesuňte hovor na iPad

Pokud máte Mac a iPad kompatibilní s funkcí Side Car, můžete si hovor z FaceTimu přesunout na displej iPadu. Na nástrojové liště v horní části obrazovky nejprve klikněte na Okno. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Předat na iPad – rozhraní FaceTimu se okamžitě automaticky zobrazí na vašem iPadu.

Videohovor v popředí

Pokud při videohovoru v aplikaci FaceTime na Macu přepínáte mezi více okny a aplikacemi, možná uvítáte možnost permanentního zobrazení okna s videohovorem na obrazovce v popředí. Jak na to? Na nástrojové liště v horní části obrazovky klikněte na Video. V menu, které se vám zobrazí, potom stačí už jen kliknout na Vždy v popředí.

Zameťte stopy

Stejně jako na iPhonu se i v případě aplikace FaceTime na Macu ukládají veškeré hovory do historie – seznam všech hovorů najdete v panelu na levé straně okna aplikace. Pokud chcete z jakéhokoliv důvodu vymazat historii svých FaceTime hovorů na Macu, klikněte na nástrojové liště v horní části obrazovky na FaceTime -> Odstranit veškerou historii.

FaceTime vymazat historii
.