Zavřít reklamu

Ačkoliv (nebo snad právě proto) jsou Google a Apple na mobilním trhu soupeři, mohou uživatelé iOS zařízení využívat služby, které Google nabízí. K dispozici jsou aplikace pro YouTube, Mapy/Google Earth, Překladač, prohlížeč Chrome, aplikace pro Gmail, Google+, Blogger a mnoho dalších. Nyní k nim přibyla aplikace pro prohlížení obsahu zakoupeného v obchodě s audiovizuálními médii Google Play Movies & TV, doplňuje tak Google Play Music (alternativa iTunes) a Books (alternativa iBooks).

Jelikož existuje také alternativa k Apple TV, Google Chromecast, můžou toto zařízení pro bezdrátové streamování obsahu z Google Play do televize nyní využívat také majitelé mobilních zařízení Apple.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Aplikace se ale zdá být spíše řešením pro uživatele přecházející z Androidu na iOS, kteří nechtějí přijít o položky nakoupené v obchodě Google Play spíše, než plnohodnotnou alternativou k iTunes. Má totiž hned několik omezení:

 • může být použita jen k prohlížení už zakoupeného obsahu (ten je nutno zakoupit buď v zařízení s Androidem, nebo skrze prohlížeč na webu Google Play),
 • obsah streamovaný do Chromecastu je v HD rozlišení, na iPhonu je ale dostupné pouze ve „standardním rozlišení“,
 • streaming může probíhat pouze přes Wi-Fi a není dostupné offline prohlížení.

iOS zkušenost s produkty od Google tak zůstává poněkud tvrdohlavá. Aplikace pro iOS jsou prostými porty androidových programů mnohem spíše než zprostředkování plnohodnotných služeb soupeřící společnosti. Tento krok je z obchodního hlediska naprosto pochopitelný, nic to však nemění na tom, že je škoda, že se společnosti nejsou schopny domluvit na poněkud efektivnější spolupráci, při níž by služby byly dostupné v podobě nezatížené platformou, skrze kterou k nim přistupujeme.

Aplikace Google Play Movies & TV zatím není dostupná v českém App Store, dá se však předpokládat, že tento stav nepřetrvá příliš dlouho.

Zdroj: AppleInsider.com, MacRumors.com

Diskuze k článku

  Google play music bohužel také stále není přístupný přes iOS. Nicméně díky této službě jsem přestal nakupovat muziku na iTunes. To samé dostatnu na Google play music za podstatně nižší ceny. Někdy o třetinu, někdy o polovinu, někdy ještě o víc. Takže Android fakt nemusím, Google taky moc ne, ale jsem rád, že vzniká konkurence, protože iTunes jak hudba tak filmy jsou strašně předražené.

  Pro Google Play Music (All Access) už je pro iOS oficiální appka, ale jen pro iphone, tedy ne tabletová – nicméně použít jde i na iPadu.
  Pokud chci nějaké album koupit, tak jedině přes web, nebo z Androida, ale tam se asi nedá očekávat možnost in-app nákupu na iOSu..
  Ty ceny jsou tam proti iTunes fakt hodně rozdílné, a kvalita je řekl bych srovnatelná.. Třeba Alt-J – An Awesome Wave 70,- Kč, na iTunes 5,99 EUR (cca 165,- Kč)

celý text

Čtěte více