Zavřít reklamu

Ačkoliv (nebo snad právě proto) jsou Google a Apple na mobilním trhu soupeři, mohou uživatelé iOS zařízení využívat služby, které Google nabízí. K dispozici jsou aplikace pro YouTube, Mapy/Google Earth, Překladač, prohlížeč Chrome, aplikace pro Gmail, Google+, Blogger a mnoho dalších. Nyní k nim přibyla aplikace pro prohlížení obsahu zakoupeného v obchodě s audiovizuálními médii Google Play Movies & TV, doplňuje tak Google Play Music (alternativa iTunes) a Books (alternativa iBooks).

Jelikož existuje také alternativa k Apple TV, Google Chromecast, můžou toto zařízení pro bezdrátové streamování obsahu z Google Play do televize nyní využívat také majitelé mobilních zařízení Apple.

Aplikace se ale zdá být spíše řešením pro uživatele přecházející z Androidu na iOS, kteří nechtějí přijít o položky nakoupené v obchodě Google Play spíše, než plnohodnotnou alternativou k iTunes. Má totiž hned několik omezení:

  • může být použita jen k prohlížení už zakoupeného obsahu (ten je nutno zakoupit buď v zařízení s Androidem, nebo skrze prohlížeč na webu Google Play),
  • obsah streamovaný do Chromecastu je v HD rozlišení, na iPhonu je ale dostupné pouze ve „standardním rozlišení“,
  • streaming může probíhat pouze přes Wi-Fi a není dostupné offline prohlížení.

iOS zkušenost s produkty od Google tak zůstává poněkud tvrdohlavá. Aplikace pro iOS jsou prostými porty androidových programů mnohem spíše než zprostředkování plnohodnotných služeb soupeřící společnosti. Tento krok je z obchodního hlediska naprosto pochopitelný, nic to však nemění na tom, že je škoda, že se společnosti nejsou schopny domluvit na poněkud efektivnější spolupráci, při níž by služby byly dostupné v podobě nezatížené platformou, skrze kterou k nim přistupujeme.

Aplikace Google Play Movies & TV zatím není dostupná v českém App Store, dá se však předpokládat, že tento stav nepřetrvá příliš dlouho.

Zdroj: AppleInsider.com, MacRumors.com
.