Zavřít reklamu

Společnost Foxconn – jeden z hlavních dodavatelů Applu –  v neděli oznámila, že se jí s předstihem podařilo dosáhnout plánovaných zaměstnaneckých kapacit a má tudíž dostatek pracovníků pro naplnění sezónní poptávky ve všech svých čínských závodech. Podle této zprávy to tedy vypadá, že by podzimní datum uvedení nových iPhonů nemělo být ohroženo.

Řada čínských továren, které společnosti Apple dodávají součástky, musela být v únoru uzavřena z důvodu koronavirové pandemie i kvůli čínskému Novému roku. Po určitém čase se některé z nich opět otevřely, spousta zaměstnanců ale byla v karanténě, někteří se zase nemohli dostavit do práce kvůli zákazu cestování. Plno továren tak nemohlo naplnit kapacitu počtu svých zaměstnanců. Vedení společnost Foxconn očekávalo návrat k normálu k 31. březnu, tohoto cíle se ale podařilo dosáhnout dokonce o několik dnů dříve.

V souvislosti s pandemií a s ní spojeným omezením provozu v řadě továren vznikly velice brzy pochybnosti o tom, zda stihne společnost Apple své letošní iPhony uvést ještě v září. Situaci do jisté míry komplikovaly i zákazy cestování, kvůli kterým příslušní zaměstnanci Applu nemohli navštívit výrobní závody v Číně. Agentura Bloomberg nicméně nedávno informovala o tom, že s podzimním vydáním nových modelů iPhonů se stále ještě počítá.

Společnost Foxconn uvádí, že ve svých provozovnách zavedla přísná opatření, aby svým zaměstnancům  zajistila bezpečné a zdravotně nezávadné pracovní podmínky. Více než 55 tisícům svých zaměstnanců zajistila společnost Foxconn zdravotní tesy, dalším 40 tisícům pak rentgen hrudníku. Výroba ve Foxconnu by svého vrcholu měla dosáhnout v červenci v rámci příprav na vydání nových iPhonů. Ty by měly disponovat 5G konektivitou, trojitým fotoaparátem, procesory A14 a dalšími novinkami.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více