Zavřít reklamu

Od samotného představení iPhone 13 nás dělí pouhé 3 měsíce. Není se tedy čemu divit, že přípravy jsou v plném proudu a již odstartovala výroba. Největší dodavatel Apple, společnost Foxconn, která zajišťuje finální skládání produktů dohromady, nyní hledá brigádníky na nadcházející měsíce. Jejich úkolem bude pomoct s výrobou jablečných telefonů tak, aby byla uspokojena poptávka ze strany uživatelů. Nejedná se o nic nevšedního. Foxconn takto nabírá sezónní brigádníky každoročně. Letos jim ale nabízí historicky nejvyšší bonusy, tvrdí South China Morning Post.

iPhone 13 Pro (koncept):

Tchajwanská společnost Foxconn údajně nabízí vstupní bonus ve výši 8 tisíc juanů (26,3 tisíc korun) bývalým pracovníkům, kteří jsou nyní ochotni se vrátit do fabriky v Čeng-čou. Ti by měli pomoci s náporem objednávek tak, aby nedošlo například k nedostatku telefonů. Bonus každopádně ještě minulý měsíc činil 5,5 tisíc juanů (18 tisíc korun), přičemž v roce 2020 se jednalo o 5 tisíc juanů (16,4 tisíc korun). Tento bonus každopádně pracovníci nedostanou hned. Je totiž nutné, aby ve firmě odpracovali přinejmenším 4 měsíce a zůstali až do konce období, kdy iPhony zažívají největší boom.

Tim Cook Foxconn
Tim Cook při návštěvě Foxconnu v Číně

Jak již bylo zmíněno, firmy jako Foxconn zcela běžně nabízí finanční bonusy pro brigádníky, kteří jsou ochotni pomoct s produkcí nových iPhonů. Letos je částka každopádně nejvyšší za celou dobu existence fabriky v Čeng-čou. Nová řada iPhone 13 by měla být odhalena standardně v září a přinést by měla zmenšení horního výřezu, výkonnější čip, lepší fotoaparát a řadu dalších novinek. Modely Pro se pak dokonce pochlubí 120Hz displejem.

.