Zavřít reklamu

Z vývojového stádia by se měl brzy vyklubat velice zajímavý projekt Galileo, což je robotický držák pro iPhone či iPod touch, který umožní s daným zařízením na dálku neomezeně rotovat a otáčet. Ptáte se, k čemu taková věc může být dobrá? Možnosti využití jsou vskutku omezeny jen vaší fantazií.

Galileo je otočná platforma, do které zasadíte svůj iPhone, zapnete kameru, a potom ho na dálku jiným iOS zařízením ovládáte pomocí tažení prstu, respektive natáčíte tak, jak potřebujete. Využití nalezne Galileo jak ve fotografii, tak kinematografii, ale také v sociálních sítích a při videokonferencích. Držák dovoluje s iPhonem neomezeně otáčet ve 360°, přičemž za jedinou sekundu je schopen se zařízením otočit o 200° v jakémkoliv směru.

K čemu je Galileo dobré?

S Galileem se může zcela změnit zkušenost s natáčením a fotografováním pomocí iPhonů a iPodů touch. Během videohovorů a konferencí můžete pomocí něj zůstat ve středu dění a sledovat, co se děje v celé místnosti, nikoliv jen v určitém bodě. Nový rozměr přináší Galileo také do hlídání dětí, kde již nejste fixováni jen na jediné místo, ale můžete monitorovat celý pokoj.

Skvěle se Galileo využije při pořizování časosběrných fotografií. Postavíte držák s iPhonem na ideální místo – například pro snímání západu slunce a jednoduše vytvoříte dynamická časosběrná videa/fotografie, u nichž navíc můžete nakonfigurovat různé automatické vzorce pro natáčení a pohyb držáku.

Galileo může být schopným doplňkem také při filmařských pokusech, kdy zachytíte originální záběry, které byste jinak pořizovali s velkými obtížemi. Jednoduše s Galileem vytvoříte i 360stupňovou virtuální prohlídku pokoje apod.

Co Galileo umí?

Neomezené 360stupňové otáčení a rotaci, za jednu sekundu se pak dokáže otočit o 200°. Galileo lze ovládat buď z iPadu, iPhonu nebo webového rozhraní. Z iOS zařízeních je ovládání pomocí prstu pochopitelně intuitivnější, na počítači musíte swipe gesto suplovat myší.

Důležité je, že tvůrci společně se samotným produktem uvolní také vývojářské nástroje (SDK), které dodají neomezené možnosti ve využití Galilea. Bude možné zabudovat jeho funkce do stávajících aplikací nebo vytvořit nový hardware, jenž bude otočný držák využívat (např. pojízdné kamery nebo pohybliví roboti).

Galileo disponuje klasickým závitem, ke kterému připojíte standardní trojnožku, což opět zvyšuje možnosti využití. Nabíjení otočného držáku probíhá přes USB kabel, Galileo navíc slouží jako stylová dokovací/nabíjecí stanice pro váš iPhone a iPod touch.

Samotné zařízení obsahuje 1000mAH lithium-polymerovou baterii, která vydrží 2 až 8 hodin v závislosti na využití. Pokud je Galileo neustále v pohybu, vydrží méně, než když zachycujete pomalejší časosběrné záběry.

Vývojáři chystají implementaci i do stávajících aplikací, přičemž diskutují i s Applem o využití Galilea ve FaceTime. Plánuje se rovněž robotický držák pro populární GoPro kameru, ten současný s ní ovšem kvůli připojení spolupracovat nebude.

Detailní specifikace Galilea

  • Kompatibilní zařízení: iPhone 4, iPhone 4S, iPod touch čtvrté generace
  • Ovládání: iPhone 4, iPhone 4S, iPad 2, iPad 3, iPod touch čtvrté generace, webový prohlížeč.
  • Barvy: černá, bílá, limitovaná zelená edice
  • Váha: necelých 200 gramů
  • Rozměry: 50 × 82,55 mm zavřený, 88,9 × 109,22 mm otevřený
  • Univerzální závit je kompatibilní se všemi standardními trojnožkami

Podpořte projekt Galileo

Galileo se v současné chvíli nachází na webu Kickstarter.com, který se snaží zajistit novým a kreativním projektům finanční podporu nutnou pro jejich realizaci. Přispět můžete libovolnou částkou také vy. Čím více přispějete, tím větší odměnu obdržíte – od reklamních triček až po samotný produkt. Tvůrci tvrdí, že jsou již velice blízko vypuštění Galilea do světa a očekává se, že by se na pultech obchodů mohl tento revoluční držák objevit už v polovině letošního roku.

.