Zavřít reklamu

Máme za sebou keynote k zahájení konference Google I/O 2022, tedy obdoby Googlu pro WWDC Applu. A je pravda, že nás Google nijak nešetřil a chrlil jednu novinku za druhou. I když jsou zde jisté podobnosti s událostmi Applu, přece jen k tomu jeho americký rival přistupuje trochu jinak – tedy co se představování produktů týče. 

Bylo to především o softwaru, to rozhodně ano. Z celkových dvou hodin se mu Google nevěnoval vlastně jen poslední půlhodinku, která byla věnována hardwaru. Celá keynote se odehrávala ve venkovním amfiteátru, kde mělo být pódium jakýmsi vaším obývacím pokojem. Google ostatně nabízí celou řadu produktů chytré domácnosti.

Smích a potlesk 

Co bylo velice pozitivní, byli živí diváci. Publikum se tak konečně zase smálo, tleskalo a také trochu žaslo. Po těch všech on-line akcích to bylo skutečně fajn vidět tu interakci. Ostatně i WWDC by mělo být z části „fyzické“, tak uvidíme, jak si s tím Apple poradí, Googlu to totiž vyšlo na jedničku. I když je fakt že dýchací cesty měla zakryta zhruba jen polovina diváků.

Celá prezentace byla velice podobná té Applu. V podstatě by se dalo říci, jak přes kopírák. Nechyběly slova chvály, to, jak je všechno úžasné a skvělé. Ostatně proč také hanit své produkty. Jednotlivé řečníky střídala poutavá videa, a v podstatě, kdybyste jen zaměnili loga Google za Apple, nevěděli byste, na čí událost se vlastně díváte.

Jiná (a lepší?) strategie 

Jedna věc je ale do detailu dotažená prezentace, druhá pak ta, co je na ní řečeno. Google nicméně nezklamal. Ať už okopíroval od Applu cokoli (a opačně), strategii má trochu jinou. Rovnou na první dobrou ukáže produkty, které představí až v říjnu, jen aby nás namlsal. Tohle u Applu neuvidíme. I když o jeho produktech už budeme vědět první poslední z různých úniků. Právě těm dává takto Google minimální prostor. A navíc zde může budovat zajímavý hype, kdy čas od času pustí nějakou informaci.

Pokud máte dvě hodiny času, určitě se na událost podívejte. Pokud jen půlhodiny, koukněte alespoň na představení hardwaru. Pokud jen 10 minut, tak i takové sestřihy na YouTube najdete. Obzvláště pokud se nemůžete dočkat WWDC, zpříjemní vám to dlouhé čekání. Kouká se na to totiž opravdu dobře. 

.