iWant

Google pálí ostrými do slabého místa Applu, 16GB iPhonů

iWant

Google v nové reklamě na svou službu Google Photos zcela otevřeně útočí na jednoho ze svých největších konkurentů. Ukazuje, že jeho služba dokáže snadno vyřešit problém s nedostačujícími úložišti v iPhonech.

Smysl reklamy je jednoduchý: lidé se snaží zachytit nějakou zajímavou momentku, ale vždy se jim při stisknutí spouště na displeji objeví hláška, že je úložiště plné a pro další fotky na jejich telefonu není místo. Ona hláška je přitom přesně taková, jakou „vyhodí“ iPhone.

Google tím jednoznačně cílí na všechny majitele 16GB iPhonů, do kterých je v dnešní době někdy opravdu poměrně složité vměstnat veškerý obsah. Proto Google představuje jako odpověď svou službu Photos, která umí automaticky všechny fotografie a videa nahrát na cloud, díky čemuž pak máte v iPhonu nadále volné místo.

To stejné umí také iCloud od Applu, jenže má vyšší úložiště, které je obvykle nutné, za příplatek, zatímco Google u fotografií s vysokým rozlišením (až 16 megapixelů) a videí v 1080p poskytuje neomezený prostor zcela zdarma.

Právě nejnižší kapacita iPhonů – 16 GB – je již několik let pravidelně kritizována, a tak se toho nyní Google snaží využít. Proto bude velice zajímavé sledovat, zda Apple letos tuto nepříjemnou skutečnost změní a v iPhonu 7 představí jako nejnižší dostupnou kapacitu alespoň 32 gigabajtů, o čemž se spekuluje.

Google Photos
Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free+
Zdroj: AppleInsider