Zavřít reklamu
iWant

Google přinesl změnu do vyhledávání obrázků a nikomu se to ani trochu nelíbí

iWant

Služby, poskytované společností Google, bývají většinou pohodlné a kvalitní. Řada uživatelů nedá dopustit na mapy, nejrůznější nástroje produktivity nebo virtuální kancelářské nástroje. Veliké oblibě se těšilo i vyhledávání obrázků na Googlu, to se ale nyní dočkalo změn, které nevypadají zrovna dobře.

Služba Google Images představuje pro mnoho lidí hlavní způsob vyhledávání fotografií na internetu. Cesta k vyhledávanému snímku většinou vedla přes zadání příslušného výrazu do vyhledávání, volbě kategorie „Obrázky“ a kliknutí na možnost zobrazení obrázku. Právě poslední jmenovaný krok se Google rozhodl uživatelům mírně ztížit.

Na první pohled to nevypadá jako nepřekonatelný problém – místo tlačítka ve výsledcích vyhledávání zkrátka kliknete na obrázek pravým tlačítkem myši a zvolíte „Otevřít obrázek v nové kartě“, může se ale stát, že vás výsledek zklame. Obrázek se vám totiž nemusí vždy zobrazit v plné kvalitě, velikosti a rozlišení.

Společnost Google touto drobnou, ale významnou změnou rozhodně nechce uživatelům záměrně ztrpčovat život. Jedná se o výsledek dlouhé přestřelky s Getty Images týkající se toho, že lidé snímky z této fotobanky vyhledávali přes Google a následně zneužívali. Fotobanka Getty Images s oblibou podávala žaloby na všechny strany a Google nebyl výjimkou. Zrušení tlačítka „Zobrazit obrázek“ byl jedním z ústupků Googlu fotobance.

Z výsledku ale těží nejen Getty Images –  nový způsob zobrazování obrázků z výsledků vyhledávání Google zavede uživatele přímo na stránky, na nichž jsou snímky umístěny, což by mělo mimo jiné eliminovat nezákonné používání obrázků.

Zdroj: TheNextWeb