Zavřít reklamu

Ani tento týden nevynecháme rubriku Zkratka dne. Tentokrát se blíže podíváme na zkratku s názvem Search On, která vám na vašem iPhonu výrazně usnadní a urychlí vyhledávání obrázků i textů v Googlu, na sociálních sítích, nebo třeba na diskuzních fórech.

Každý z nás potřebuje čas od času něco vyhledat – at už je část nějakého konkrétního textu nebo třeba obrázek. Cásti textu můžeme vyhledávat nejen klasicky za pomoci Googlu, ale například také na nejrůznějších sociálních sítích nebo diskuzních platformách typu Reddit. Podobně je to s vyhledáváním obrázků. Obvykle takové vyhledávání probíhá tak, že vybraný text zkopírujeme a poté jej vkládáme například do Googlu, u obrázků zase většina uživatelů používá reverzní vyhledávání. Pokud byste chtěli tento proces zjednodušit a urychlit, můžete k vyhledávání použít užitečnou zkratku s názvem Search On.

Zkratka Search On pracuje většinou z karty sdílení, a její používání je opravdu snadné. Stačí při procházení webu na iPhonu označit text nebo obrázek, se kterým chcete pracovat, a klepnout na Sdílet, případně na ikonku sdílení ve spodní části displeje. Z menu, které se vám zobrazí, pak už jen stačí vybrat položku Search On, a v dialogovém okně zadáte, na které platformě chcete daný obsah vyhledat. Zkratka Search On funguje rychle a spolehlivě. Pokud si ji chcete nainstalovat, je zapotřebí daný odkaz otevřít v prostředí webového prohlížeče Safari na iPhonu, do kterého chcete zkratku umístit. Ujistěte se také, že jste v Nastavení -> Zkratky povolili používání nedůvěryhodných zkratek.

Zkratku Search On stáhnete zde.

.