Zavřít reklamu

Se začátkem týdne Apple oznámil nejlepší aplikace a hry, které se za rok 2022 objevily v jeho App Store. Nebo podle nás alespoň ty, které byly nejvíce viditelné. S prvním prosincem pak se stejným žebříčkem přispěchal i Google. A je to poměrně rozporuplný pohled, protože vybral stejné tituly. 

Na jednu stranu je to úsměvné, na tu druhou už poněkud smutné. Může to značit ten fakt, že se za celý rok v aplikačních obchodech neodehrálo nic víc, než jen BeReal a Apex, může to ale značit i ten fakt, že se skutečně jedná o natolik úspěšné tituly, že u nich nezáleží, na jaké platformě je uživatelé používají/hrají (což si ale opravdu nemyslíme). Co si z toho vezmete, je na vás. Jednoznačně to ale vypadá, jako by jeden opisoval od druhého. Apple měl samozřejmě tu výhodu, že nečekal až na 1. prosince.

 

BeReal a Apex vládnou světu 

Apple vyhlásil sociální síť BeReal jako nejlepší aplikaci roku, stejně tak udělal Google. Abychom ale byli spravedliví, Google dal alespoň šanci vybrat ty nejlepší aplikace i lidem. A právě ti o prvenství BeReal v hlasování rozhodli. Google pak vybral jinou aplikaci – buď aby to nevypadalo zas tak blbě, nebo že si to opravdu zaslouží. Jedná se o titul Dream by Wombo, který je dostupný i na iOS. Jeho hlavní funkcí je, že mu nadiktujete slova, a on vám z nich vytvoří umělecké dílo za pomoci umělé inteligence. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, rozhodně to doporučujeme, protože výsledky mohou být opravdu neuvěřitelné.

Vítězem v kategorii her je pak tedy také Apex Legends Mobile., který ale tentokrát vybral pro změnu sám Google. Přízeň fanoušků si podle české stránky zasloužila hra Rocker League Sidewipe, i když ty světové uvádějí také jako vítěze Apex. Jak jsme vás informovali, Apex je hra, kterou jako nejlepší označil právě i Apple. Je to s podivem, když se jedná pouze o prostý port. Možná by tyto tituly mohly mít příště vlastní kategorii, protože o mobilní originály se rozhodně nejedná. Diablo Immortal úplně ostrouhalo, což je zase v rozporu s tím, jaký byl kolem něho humbuk a kolik svým vývojářům vydělává. Aby té podobnosti mezi platformami nebylo úplně málo, tak jak Apple, tak Google, dali dodatečné ocenění hře Inua, a to za nejlepší příběhovou hru.

Stejně jako vyhlašoval Apple nejlepší aplikace a hry i v dalších podkategoriích, činil tak samozřejmě i Google. Zarážející na tom je, že třeba nejlepší aplikací pro Android tablety je aplikace Pocket, která slouží k úschově off-line článků. Na iOS je tato aplikace už dlouhou řadu let, Google ji ale objevil až nyní, což se dá říci i o titulu Todoist, který zvítězil na chytrých hodinkách s Wear OS. Jako nejlepší hra pro více hráčů byl zvolen titul Dyslyte, tou pro nenáročné pak Angry Birds Journey. Ocenění se ale dostalo i Genshin Impact (nejlepší probíhající) nebo Roblox (nejlepší pro Chrombooky). 

.