Zavřít reklamu
iWant

Hasiči museli zasahovat v dalším Apple Store, kde explodovala baterie z iPhonu

iWant

Včera jsme psali o tom, že v úterý proběhla evakuace Apple Store v Curychu, když zde došlo během obyčejné servisní výměny baterie k explozi. Vyměňovaná baterie z ničeho nic začala hořet, popálila servisního technika a celý prostor obchodu zahalila do toxického kouře. Padesát lidí muselo být evakuováno a místní Apple Store byl na několik hodin uzavřen. Dnes v noci se objevila další zpráva, která popisuje velmi podobnou událost, tentokrát však ve španělské Valencii.

Incident se odehrál včera odpoledne a scénář byl stejný, jako v případě uvedeném výše. Servisní technik prováděl výměnu baterie na nějakém nespecifikovaném iPhonu (v Curychu šlo o iPhone 6s), která se z ničeho nic vznítila. V tomto případě však nedošlo k žádnému zranění, horní patro obchodu se jen naplnilo kouřem, který zaměstnanci obchodu vyvětrali okny. Poškozenou baterii zaházeli hlínou tak, aby nedošlo k dalšímu hoření. Přivolaná jednotka hasičů tak byla, kromě likvidace baterie, v podstatě bez práce.

Jedná se o druhou zprávu tohoto druhu v rámci posledních osmačtyřiceti hodin. Teprve se uvidí, jestli jde jen o náhodu, nebo se budou podobné případy množit s tím, jak v současné době probíhá akce na výměnu baterií u starších iPhonů. Pokud bude chyba na straně baterií, rozhodně se nejedná o poslední incident. Program na zvýhodněnou výměnu baterie teprve začíná a dá se očekávat, že jej využijí tisíce lidí po celém světě. Pokud máte problémy s baterií ve vašem iPhonu (například je viditelně nateklá, kontaktujte nejbližší certifikované servisní středisko).

Zdroj: 9to5mac