iWant

Švýcarský Apple Store musel být evakuován, z důvodu vzplanutí baterie iPhonu

iWant

V Apple Store ve švýcarském Zurichu měli včera o zábavu postaráno. Obchod musel být dočasně evakuován neboť zde během běžného servisního úkonu vzplála baterie opravovaného iPhonu. Nehoda způsobila malý požár a obrovské množství toxického kouře, kvůli kterému byl obchod na několik hodin uzavřen. Po incidentu muselo být několik zaměstnanců a návštěvníků ošetřeno.

Nehoda se stala v momentě, kdy servisní technik prováděl výměnu baterie v iPhonu. Během tohoto úkonu došlo k jejímu přehřátí a následné explozi, během které byl technik popálen a ostatní přítomní byli zasažení toxickými zplodinami. Záchranná služba ošetřila šest lidí, celkem padesát jich muselo být z obchodu evakuováno.

Podle vyšetřování je na vině vadná baterie, kterou poškodil buď uživatel telefonu, než jí šel vyměnit, nebo byla nějakým způsobem poškozena nevhodnou manipulací ze strany technika. Rychlé zahřátí baterie způsobilo zapálení elektrolytu, který se v Li-ion bateriích nachází. Celý incident pravděpodobně připomínal to, s čím se potýkaly baterie loňských Samsungů Note 7. Apple se k incidentu nijak nevyjádřil, s největší pravděpodobností by nemělo jít o rozšířený problém, který by se týkal více zařízení. Typ iPhonu a staří baterie není známa takže není možné posoudit, zda-li šlo o případ výměny baterie v rámci zvýhodněné akce, kterou Apple na letošní rok připravil jako reakci na kauzu zpomalování iPhonů.

Zdroj: Appleinsider

  • Zoltán Čanda

    Tento tyden jsem si taky menil baterii u sveho iPhone 6. Originalni baterie byla zespodu prilepena bilym silikonem po cca. 60% plochy. Pro vyndani baterie jsem musel pouzit sroubovak a silou ji vypacit z telefonu ven. Behem dolovani se cela baterie pokroutila a zacal z ni jit bily kour. Chvilema jsem mel strach, ze to cele exploduje. Nez jsem baterku dostal z telefonu ven, tak se mi podarilo z ni zakourit jeste nekolikrat. Nakonec vse dopadlo v poradku a nova baterka slouzi perfektne. Po teto zkusenosti se nedivim, ze mohlo dojit k incidentu, jako ve svycarskem Apple store.

    Zaroven mohu potvrdit, ze po vymene baterie doslo k vyraznemu narustu vykonu telefonu.

    • N2by

      Tak hlavne ze jses celej a ze to pomohlo :-). Budu zkouset vymenu na pojistku, snad to zabere. Telefom je starej 2 roky a mesic ;-).