Zavřít reklamu

V dnešním článku, věnovaném dříve představeným Apple produktům, nebudeme zacházet příliš hluboko do minulosti. Připomeneme si totiž příchod bezdrátových sluchátek AirPods první generace, k jejichž představení došlo v roce 2016.

Společnost Apple měla vždy ve své nabídce sluchátka, ať už se jednalo například o klasická „drátová“ sluchátka Earpods, která Apple ještě relativně nedávno přibaloval ke svým iPhonům, nebo třeba o nejrůznější sluchátka značky Beats, která již několik let spadá pod Apple. V dnešním článku si připomeneme rok 2016, kdy Apple představil první generaci svých bezdrátových sluchátek AirPods.

Bezdrátové AirPody byly spolu s iPhonem 7 a Apple Watch Series 2 představeny na podzimní Keynote 7. září roku 2016. Bezdrátová sluchátka, která byla krátce po Keynote mnohými přirovnávána k „Earpodům s ustřiženými dráty“, měla být původně uvedena do prodeje v říjnu téhož roku, vydání ale bylo nakonec odloženo až na první polovinu prosince, kdy Apple na svém oficiálním e-shopu začal konečně přijímat první online objednávky. Od 20. prosince pak bylo možné tato sluchátka zakoupit v Apple Storech a u autorizovaných prodejců značky Apple.

Bezdrátová sluchátka AirPods první generace byla osazena SoC procesorem Apple W1, nabízela podporu protokolu Bluetooth 4.2, a ovládala se za pomoci dotyků, přičemž jednotlivým poklepáním bylo možné přiřadit jinou funkci, než jakou sluchátka nabízela ve svém výchozím nastavení. Kromě Apple zařízení bylo AirPody možné spárovat také se zařízeními jiných značek. Každé ze sluchátek bylo také opatřeno dvojicí mikrofonů. Na jedno nabití slibovaly AirPody první generace výdrž až na pět hodin přehrávání, po nabití po dobu patnácti minut byla sluchátka schopná přehrávání po dobu tří hodin.

Neobvyklý vzhled AirPodů dal zpočátku vzniknout řadě různých vtípků a memes, sluchátka ale také sklízela kritiku za svou vysokou cenu nebo kvůli tomu, že byla prakticky neopravitelná. Rozhodně se nedá říci, že by si již v době svého vydání nezískala jistou popularitu, skutečným hitem se ale stala až na Vánoce roku 2019, kdy se téma „AirPodů pod stromečkem“ těšilo velké oblibě zejména na Twittteru. Apple ukončil výrobu AirPodů první generace 20. března roku 2019, poté, co byly vydány AirPody druhé generace.

.