Zavřít reklamu

Z dílny společnosti Apple vzešla od roku 2001 celá řada různých druhů iPodů. Hudební přehrávače od Applu se od sebe vzájemně lišily, kapacitou, velikostí, designem i použitým materiálem. V dnešním článku si ve stručnosti připomeneme jeden z iPodů čtvrté generace, přezdívaný iPod Photo.

Společnost Apple představila 26. října roku 2004 svůj iPod Photo. Jednalo se o prémiovou verzi standardního iPodu čtvrté generace. iPod Photo byl vybaven LCD displejem s rozlišením 220 x 176 pixelů a se schopností zobrazení až 65536 barev. iPod Photo nabízel také podporu obrazových formátů JPEG, BMP, GIF, TIFF a PNG, a po jeho připojení k televizoru nebo k některým typům externích displejů za pomoci TV kabelu bylo možné zrcadlit prezentaci fotografií. S příchodem iTunes verze 4.7 získali uživatelé také možnost synchronizace fotografií ze složky z nativní aplikace iPhoto na Macintoshi nebo z programů Adobe Photoshop Album 2.0 či Photoshop Elements 3.0 pro osobní počítače s operačním systémem Windows.


Kromě toho nabízel iPod Photo také schopnost přehrávat hudbu ve formátech MP3, WAV, AAC / M4A, Protected AAC, AIFF a Apple Lossless, a po synchronizaci prostřednictvím softwaru iSync na něj bylo možné kopírovat obsah adresáře a kalendáře. iPod Photo nabízel také možnost ukládání textových poznámek, budík, hodiny a časovač usnutí, a jeho součástí byly také hry Brick, Music Quiz, Parachute a Solitaire.

„Vaše kompletní knihovna hudby i fotografií ve vaší kapse,“ hlásal tehdy reklamí slogan, s jehož pomocí Apple propagoval svou novinku. Přijetí iPodu Photo bylo veskrze pozitivní, a chválili si jej nejenom řadoví uživatelé, ale i novináři, kteří nový jablečný přehrávač hodnotili většinou velice dobře. iPod Photo byl vydán ve dvou speciálních edicích – U2 a Harry Potter, které se dodnes občas objeví k prodeji na různých aukčních a jiných podobných serverech.

.