Zavřít reklamu

Dnes světu vládnou především smartphony větších rozměrů, stále se ale najde skupina uživatelů, kterým z jakýchkoliv důvodů vyhovují menší displeje. Právě této skupině se v březnu roku 2016 rozhodla vyjít vstříc společnost Apple, když představila svůj iPhone SE – drobný telefon, připomínající svým designem populární iPhone 5S, ale vybavený pokročilejším hardwarem a funkcemi.

Když se 21. března roku 2016 konala Apple Keynote s podtitulem Let us loop you in, oznámil George Joswiak v jejím průběhu, že se Applu podařilo v roce 2015 prodat více než třicet milionů iPhonů se 4” displejem, a vysvětlil také, že určitá skupina uživatelů tento rozměr preferuje navzdory narůstajícímu trendu phabletů. V průběhu této Keynote byl také představen nový iPhone SE, který Joswiak označil za nejvýkonnější 4” smartphone vůbec. Váha tohoto modelu činila 113 gramů, iPhone SE byl osazen čipem A9 od Applu a pohybovým koprocesorem M9. Spolu s iPhonem 6S a 6S Plus se také jednalo o poslední model iPhonu, který byl vybaven 3,5 mm sluchátkovým jackem. iPhone SE byl k dostání ve zlaté, stříbrné, vesmírně šedé a rose gold variantě, a prodával se ve verzích s 16GB a 64GB úložištěm, ke kterým se v březnu roku 2017 přidala také 32GB a 128GB varianta.

iPhone SE byl ze strany běžných uživatelů i odborníků přijat převážně s nadšením. Pozitivní ohlasy sklidilo především zakomponování relativně výkonného hardwaru do drobného těla, a iPhone SE tak stal skvělou volbou pro ty, kteří chtěli mít novější iPhone, ale kterým z jakýchkoliv důvodů nevyhovovaly rozměry „šestkových“ iPhonů. Recenzenti u iPhonu SE chválili výdrž baterie, nové funkce i design, a server TechCrunch tento model dokonce neváhal označit za „nejlepší telefon, který byl kdy vyroben“.

.